کوچینگ چیست و به چه دلیل حائز اهمیت می باشد

(16)
کوچینگ چیست و به چه دلیل حائز اهمیت می باشد

با وجود زندگی پر مشغله امروزی ، به ندرت زمانی برای تفکر عمیق راجع به گذشته ، حال و آینده مان پیدا می کنیم ، چه رسد به هدف گذاری ، پیشبرد استراتژی و برنامه ریزی .
ما آنقدر عجله داریم که به عواطف ، احساسات و ندای درونی مان گوش نمی کنیم که گاهی اوقات فریاد می زند یا گریه می کند یا هر کاری لازم باشد انجام می دهد تا در برابر آسیبی که به صورت ناخودآگاه به خود وارد می کنیم ، هشدارمان دهد .

برخی حتی پا فراتر از این گذاشته و پیش از این که اتفاق غیر منتظره ای رخ دهد ، با مخفی کردن ندای درونی خود در داخل مکانی امن ، آن را خاموش می کنند ، آنها سر انجام وارد لحضاتی دردناک همانند ورشکستگی ، سکته قلبی یا از دست دادن فردی خاص می شوند که منجر به تغییر مسیر زندگی شان می شود .
لائوتزو ، فیلسوف معروف چینی :" شما در عمق وجودتان جواب را دارید ، شما می دانید که هستید و چه می خواهید" و این تمام فلسفه کوچینگ است .
کوچ (مربی) با خلق محیط ارتباطی امن و عاری از قضاوت برای مراجع ، به او کمک می کند تا قسمت های پنهان شخصیتش را کشف کند . با عمق وجود خود ارتباط برقرار کرده وحقیقت خود را کشف کند تا اراده لازم برای غلبه بر ترس های خود را باز یابد .

اصول کلی ساده است : ما انسان ها علیرغم این که نا کامل به نظر می رسیم ، در واقع کامل هستیم و هر چه برای خوشبختی و موفقیت لازم است درون خودمان داریم و نیازی نیست برای یافتن پاسخ به بیرون متوسل بشویم .

مطالعات بسیاری همچون مطالعات فدراسیون بین المللی کوچینگ(ICF) و (Price water house coopers ) اثربخشی کوچینگ را اثبات می کنند.
این مطالعات نشان می دهند که کوچینگ به صورت قابل ملاحظه ای اعتماد به نفس ، عملکرد کاری ، روابط ، مهارت های ارتباطی به همراه موارد بسیار دیگری را در افراد بهبود می بخشد .
این که کوچینگ چگونه کار می کند و از چه تکنیک هایی بهره می گیرد ، به طور کامل در ویدیوهای دیگر شرح داده می شود .

شما این فرصت را دارید با تکمیل فرم زیر ،از یک جلسه کوچینگ رایگان مجموعه رستم حامدی استفاده کنید
لطفا موارد مورد نیاز را کامل کنید
مربیان کوچینگ
رستم حامدی
پاسخگوی شما هستند
  • نویسنده
    رستم حامدی
  • تاریخ انتشار
    شنبه, 17 اسفند 1398
  • زمان مطالعه
    2 دقیقه

دوره آموزشی

چگونه قله ها را فتح کنیم

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ، هر هفته یک ایمیل مفید در زمینه کوچینگ دریافت کنید

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما