کوچینگ | مربیگری اعتماد به نفس : افزایش اعتماد به نفس به روش کوچینگ

(2)
کوچینگ | مربیگری اعتماد به نفس : افزایش اعتماد به نفس به روش کوچینگ

اعتماد به نفس شما به چه میزان هست؟یا شاید شما اصلاً اعتماد به نفس نداشته باشید و این موضوع بر زندگی شما تاثیر گذاشته باشد و کمبود آن را در خیلی از موقعیت ها احساس می کنید.آیا شما استرس دارید و نگران هستید . در ملاقات ها، درصحبت کردن با رئیس و افراد دیگه سعی می کنید عقب بروید و صحبت نکنید یا حتی در کسب و کار خودتان آیا از بیرون رفتن واهمه دارید؟ از طرد شدن واهمه دارید؟ از فروختن محصول تان واهمه دارید؟ از انجام هرچیزی واهمه دارید؟ آیا از همه دوری می کنید و عصبی هستید. شاید گاهی اوقات می خواهید قدمی بردارید، اما ترس های شما سر راهتان قرار گرفته یا گاهی اوقات نداشتن اعتمادبه نفس، استرس و ترسو بودن به شدت زندگی روزمره شما را تحت تاثیر قرار داده . شما فردی را می بینید که خیلی جذاب و دوست داشتنی است و می خواهید خودتان باشید با او صحبت کنید ولی نمی توانید تلاش می کنید اما فایده ندارد.

شما می خواهید، اما می ترسید. حتی اگر این کار را انجام دهید و آنها به شما مثل یک آدم خوب و یک دوست نگاه کنند شما هیچ وقت نمی توانید ارتباط خوبی با آنها برقرار کنید و با آن فرد رابطه درستی داشته باشید و هیچ وقت نمی توانید همسر مورد علاقه خودتان را داشته باشید، یا ممکن هست بر زندگی اجتماعی شما تاثیر بگذارد. مثلاً زمانی که با افراد دیگر صحبت می کنید عصبی هستید و زیادی به این ملاقات ها فکر می کنید و مدام با خودتان کلنجار می روید، خود خوری می کنید و می گویید اوه خدای من چرا این حرف را زدم و همیشه هم به همین شکل هستید. شما همیشه یک منتقد عصبانی درونی دارید. خود من هم سال ها به همین صورت بوده ام . مهم نیست شما چه کاری انجام می دهید، همیشه خود خوری می کنید با خودتان می گویید خیلی کار بدی انجام دادم .

چرا این کار را کردم؟ حتماً همه می کنند من آدم بی عرضه ایی هستم و همیشه این صحبت ها رادر افکارتان تکرار می کنید. این موضوع بر شما تاثیر می گذارد و شما را آزار می دهد. ولی شما می خواهید آن را از بین ببرید. آرامش،آزادی و اعتماد به نفس بیشتری کسب کنید و بتوانید به راحتی با دیگران صحبت کنید، جذبه بیشتری داشته باشید،دوست پیدا کنید،همسر مورد علاقه تان را پیدا کنید و بتوانید یک رابطه فوق العاده بادیگران ایجاد کنید،گروه هایی را رهبری کنید، پول بیشتری به دست آورید، پیشرفت کنید، احساس موفقیت و اعتماد به نفس بیشتری در کار خود داشته باشید. تمام این موارد به اعتماد به نفس بر می گردد. اعتماد به نفس درب ورودی موفقیت در تمام جوانب زندگی است. ممکن هست که تلاش زیادی در این زمینه انجام داده باشید و کاملاً از آن آگاه باشید و ممکن هست در گذشته تلاش زیادی برای غلبه به این چالش ها انجام داده باشید. افراد زیادی این کار را انجام داده اند. وقتی من با آنها صحبت می کنم متوجه می شوم که کارهای زیادی انجام داده اند. این طور نیست که آنها فقط نشسته باشند و آرزو کننده همه چیز تغییر کند.

اگرچه خود من سال های زیادی این کار را انجام دادم ، اما در نهایت تلاش می کنیم کاری انجام دهیم ،کتاب می خوانیم و می گوییم بله می خواهم این کار را انجام بدهم وتلاش می کنیم آن کاررا انجام بدهیم ولی ممکن هست نتیجه ایی نداشته باشد . شاید ما برای دو روز یا یک هفته اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم اما در نهایت اعتماد به نفس ما از بین می رود و ما به خودمان می گوییم امروز روزی است که من با ترسم رو به رو می شوم و می روم با رئیسم صحبت می کنم. یا می روم در آن جلسه سخنرانی می کنم. اما این کار را انجام نمی دهیم خود را عقب می کشیم .ترس ما خیلی زیاد است.

ما نمی دانیم چطور با آن مقابله کنیم ؟ شاید این کار را انجام می دهیم. اما بعد از آن احساس گناه و نا آرامی می کنیم. چیزی مانع ما می شود و جلوی انجام کار ما را می گیرد. بنابراین ما گیر می کنیم و این جمله را بهانه می کنیم که می گوید بله درست است، من مشکل دارم و به همین دلیل است که هرگز موفق نمی شوم. چون من همیشه شکست می خورم. من مشکل دارم .من عجیب غریبم. من متفاوت هستم. من یک بازنده هستم. افکار ما بعد از چندین بار تکرار، قوی می شوندو این که شما هیچ مشکلی ندارید. شما فقط به یک کمک کننده و یاری دهنده احتیاج دارید و آن کوچینگ است.کوچینگ چیزی هست که به من کمک کرد آزاد شوم و رشدهای شخصی زیادی داشته باشم. کاری که من انجام دادم این بود که این حامی را پیدا کردم. کوچینگ شما را راهنمایی می کند و راهکارها، ابزارها وحمایت مورد نیاز را به شما ارائه می دهد و به شما کمک می کند ادامه دهید و پیشرفت کنید و شما یاد می گیرید چطور در جمع صحبت کنید. چطور به کسی که می خواهید با او صحبت کنید نزدیک شوید. شما تمام روش ها، ابزارها ومهارت ها را فرا می گیرید و همچنین یاد می گیریدکه در هنگام پذیرفته نشدن چه کارهایی باید انجام بدهید .

خود من هر زمانی که طرد می شدم احساس وحشتناکی داشتم. یا زمانی که افراد از من ناراحت هستند باید چه کاری انجام بدهم؟ در آن زمان من عصبی می شدم . ما یاد می گیریم که چهکارهایی باید انجام بدهیم یا این که چطور نظرات و روش های خود را برای دیگران بیان کنیم که اذیت نشویم و حالات بد در ما به وجود نیاید. قسمت جالب ماجرا سرعت پیشرفت افراد به هنگام داشتن کوچ و نداشتن آن است که خیلی خیلی با هم متفاوت است. دقیقاً مثل سرعت حرکت یک حلزون و یک موشک است . چون زمانی که شما دائماً در حال پیشرفت هستید و هفته به هفته قدم های جدید بر می دارید می توانید در زمان خیلی کوتاه دستاوردهای زیادی داشته باشید.

شما این فرصت را دارید با تکمیل فرم زیر ،از یک جلسه کوچینگ رایگان مجموعه رستم حامدی استفاده کنید
لطفا موارد مورد نیاز را کامل کنید
مربیان کوچینگ
رستم حامدی
پاسخگوی شما هستند
  • نویسنده
    رستم حامدی
  • تاریخ انتشار
    جمعه, 02 خرداد 1399
  • زمان مطالعه
    5 دقیقه

دوره آموزشی

چگونه قله ها را فتح کنیم

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ، هر هفته یک ایمیل مفید در زمینه کوچینگ دریافت کنید

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما