کوچینگ | مربیگری فروش: روشی نوین در افزایش فروش

(2)
کوچینگ | مربیگری فروش: روشی نوین در افزایش فروش

سلام به همگی . قول داده بودم در مورد فروش و ترس از فروش بیشتر برای شما توضیح دهم و صحبت کنم. خیلی خب.نکته شماره یک : ازیک کوچ فروش کمک بگیرید. چرا باید از یک کوچ فروش کمک بگیریم؟ اجازه بدهید اول این را بگویم که بین داشتن مدیر فروش و کوچ فروش تفاوت های زیادی وجود دارد.

چون وقتی کوچ فروش ندارید به این صورت هست . شما صد درصد به آموزش مسائل مورد نیاز توسط مدیر فروش به خودتان اعتماد می کنید، اما در عین حال این بدان معناست که آنها باعث عقب ماندن شما می شوند. البته می دانم که آنها این کار را تعمداً انجام نمی دهند اما یک چیز دوست داشتنی به اسم عزت نفس وجود دارد که ما می ترسیم با از دست دادن آن مدیران فروش از ما پیشی بگیرند یا ما را محدود کنند و در این صورت ما نگران موقعیت خود می شویم بنابراین جایی درون مغز خود از لحاظ روانی عقب می مانیم. درسته؟ و این باعث آسیب دیدن ما می شود . اما زمانی که یک کوچ شما را همراهی می کند در واقع یک رابطه مالی با او دارید او هر آنچه که می داند برای موفقیت به شما آموزش می دهد، چرا که شما برای خدمات کوچ ، بها و هزینه پرداخت می کنید. بنابراین تفاوت خیلی خیلی زیادی بین رابطه شما با مدیر فروش و رابطه شما با یک کوچ وجود دارد. این دلیل اول من برای داشتن کوچ فروش بود .

مورد دوم چیزی که شما باید درباره کوچ های فروش بدانید این هست که آنها قبلاً با افراد مختلفی کار کرده اند. آنها تجربه زیادی دارند. این شغل آنها است. کار مدیر فروش فقط ذره ایی از کار یک کوچ هست و اگر بخواهم صادق باشم باید بگویم گاهی اوقات شما اصلاً چیزی از مدیرفروش یاد نمی گیرید. اما در کوچ فروش ، فروش با کوچ رابطه مستقیم دارد. اگر فروش نباشد کوچ هم نخواهد بود. بنابراین سطح کوچینگ، اطلاعات و چیزهایی از این قبیل اساساً با چیزهایی که شما از مدیر خودیاد می گیرید متفاوت است و چون آنها با شرکت ها و افراد مختلف کار کرده اند قطعاً تجربه کاری آنها بیشتر از تجربه مدیر شما خواهد بود . بنابراین طول و عمق تجربه آنها باعث موفقیت بیشتر شما خواهد شد.

و دلیل شما سه: آنها می توانند در اکثر مواقع دست شما را بگیرند چون شما آنها را استخدام کرده اید آنها از شما حمایت می کنند و موارد مورد نیاز را حتما در اختیار شما قرار می دهند .کوچ های زیادی وجود دارد که می توانید از آنها کمک بگیرید.

اما اگر یک کوچ خوب داشته باشید می توانید همیشه روی کمک های او حساب کنید و این خیلی با داشتن مدیر متفاوت هست . مدیر باید تمام افراد را حمایت کند. اما رابطه شما با کوچ در تمام مدت تک نفره هست. بنابراین در نوع حمایت و کمک این دو تفاوت خیلی زیادی وجود دارد ، مثلاً زمانی که برای شما سوالی پیش می آید یا نمی دانید در یک معامله چطور باید عمل کنید مثلا زمانی که نمی دانید سیاست چه نقشی در معامله شما دارد آنها همیشه در کنار شما هستند و به شما کمک می کنند و مهم تر از همه، آنها برعکس یک مدیرهیچ منفعتی در معاملات شما ندارند . مدیر باید طبق خط مشی شرکت حرکت کند و سیاست های داخلی شرکت را در نظر داشته باشد اما کوچ راهکارها و روش های درست را بدون هیچ محدودیتی در اختیار شما قرار می دهد. از نظر من این ها مهم ترین دلایل برای داشتن یک کوچ فروش هست . من فکر می کنم داشتن یک کوچ فروش بزرگترین سرمایه گذاری ایی هست که شما می توانید انجام دهید .

شما این فرصت را دارید با تکمیل فرم زیر ،از یک جلسه کوچینگ رایگان مجموعه رستم حامدی استفاده کنید
لطفا موارد مورد نیاز را کامل کنید
مربیان کوچینگ
رستم حامدی
پاسخگوی شما هستند
  • نویسنده
    رستم حامدی
  • تاریخ انتشار
    یکشنبه, 11 خرداد 1399
  • زمان مطالعه
    4 دقیقه

دوره آموزشی

چگونه قله ها را فتح کنیم

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ، هر هفته یک ایمیل مفید در زمینه کوچینگ دریافت کنید

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما