ذهن آگاهی

(5)
ذهن آگاهی

داستانی وجود دارد که معمولاً به بومیان آمریکا نسبت داده می شود و راه های مختلف توجه و دقت را نشان می دهد .روزی فرد سالخورده ایی با کودکی صحبت می کرد . او گفت در درون من دو گرگ در حال جنگیدن هستند. یک گرگ ترسناک ، کینه توز،حسود ،خشمگین و فریبکار است و گرگ دیگر دلسوز،دوست داشتنی ،سخاوتمند ، راستگو و صلح طلب است .

کودک پرسید: کدام گرگ برنده می شود .

فرد سالخورده جواب داد: گرگی که من به او غذا می دهم.

این بدان معنا نیست که ماگرگ دیگر را نادیده می گیریم یا به او آسیب می زنیم و او را می کشیم .اگر ما این کار را انجام دهیم، با این کارها، ما نه تنها این جنگ طولانی مدت را خاتمه نداده ایم ، بلکه این گرگ در زمان عصبانیت و ترس ما خیلی قوی تر جلوه می کند.
تنفر از این گرگ باعث از بین رفتن قدرت ما می شود. در واقع ما باید به آرامی به گرگ عصبانی توجه کنیم و باید آگاه باشیم که از بین بردن گرگ عصبانی در نهایت به ضرر ما است .

اگر بتوانیم به او توجه کنیم، او به آرامی در کنار ما می نشیند و دیگر دشمن ما نخواهد بود . ما به قدرتمند شدن گرگ مهربان و دلسوز کمک کرده و او را تغذیه و حمایت می کنیم . بنابراین او می تواند ما را به جلو هدایت کند و همراه ما باشد .

گرگ صلح طلب می تواند همراه همیشگی ما باشد و در مراحل و مسائل زندگی مسیر درست را به ما نشان دهد. در رفاه ، در هرج و مرج ، لحظات لذت بخش و تجارب ناراحت کننده زندگی که می آیند و می روند.
اما ما می توانیم در تمام مسیر یک راهنما داشته باشیم . این همان چیزی است که ذهن آگاهی می تواند به شما کمک کند انجام دهید.

ذهن آگاهی به ما اجازه می دهد تا افکار واحساسات خود را به هنگام شروع ببینیم ، این خیلی عالی هست که هنگام احساس کردن بدانیم که دقیقا چه احساسی داریم و به هنگام فکر کردن بدانیم دقیقا چه تفکری داریم.

با کمک ذهن آگاهی می توانیم انتخاب کنیم که کدام گرگ را تقویت کرده و از او کمک بگیریم و کدام یک را رها کرده و آرام کنیم.

لازم نیست عادات قدیمی ، تفکرات یا روشهای قدیمی رادنبال کنیم . ما توانمند هستیم فقط به تمرین نیاز دارد .

شما این فرصت را دارید با تکمیل فرم زیر ،از یک جلسه کوچینگ رایگان مجموعه رستم حامدی استفاده کنید
لطفا موارد مورد نیاز را کامل کنید
مربیان کوچینگ
رستم حامدی
پاسخگوی شما هستند
  • نویسنده
    رستم حامدی
  • تاریخ انتشار
    شنبه, 17 اسفند 1398
  • زمان مطالعه
    2 دقیقه

دوره آموزشی

چگونه قله ها را فتح کنیم

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ، هر هفته یک ایمیل مفید در زمینه کوچینگ دریافت کنید

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما