برنامه ریزی عصبی- کلامی | NLP : کاربردها

(1)
برنامه ریزی عصبی- کلامی | NLP : کاربردها

طرفداران برنامه ریزی عصبی- کلامی ادعا می کنند که این رویکرد نتایج سریع و پایدار را به وجود می آورد و درک الگوهای شناختی و رفتاری را بهبود می بخشد. NLP همچنین تلاش می کند ارتباطات موثر بین فرآیندهای ذهنی آگاهانه و ناخودآگاه ایجاد کند تا به افراد کمک کند خلاقیت و مهارت های حل مسئله را افزایش دهند. برخی از طرفداران NLP این رویکرد را در درمان شناختی رفتاری (CBT) مقایسه می کنند اما معتقدند تغییرات مثبتی در NLP ممکن است در زمان کمتری ایجاد شود. مردم در سراسر جهان اکنون از طیف گسترده ای از تکنیک های خود برای کمک به خود و یا مشتریان خود از آنچه که آنها از زندگی می خواهند بیشتر استفاده می کنند. این روش تعدادی از تکنیک های سریع و موثر را فراهم می کند که می تواند تغییر در یک فرد را تسهیل کند.

به طور کلی، NLP یک نگرش و روش شناسی است که کنجکاوی و پیگیری تعالی را ترویج می دهد. فرضیه مرکزی NLP این است که پذیرش مسئولیت آنچه که در زندگی شما اتفاق می افتد ضروری است. حداقل، شما مسئول اعمال و واکنش های خودتان هستید.

کاربردهای برنامه ریزی عصبی – کلامی

از زمان ایجاد آن، برنامه نویسی نورولوژیکی برای اثربخشی طیف وسیعی از مسائل مورد استفاده قرار گرفته است. این شامل:

- اضطراب، ترس و وحشت

- مسائل ارتباطی

- استرس پس از سانحه

- افسردگی

- بیش فعالی کمبود توجه

- اعتیاد

- وسواس و اجبار

اپرا وینفری می گوید : برنامه ریزی عصبی – کلامی به من کمک می کند مخاطبان را مدیریت و به آنها انگیزه بدهم . این شگفت انگیز است."

مجله پلی بوی می نویسد : برنامه ریزی عصبی - کلامی یک رویکرد به روان درمانی است که از الگوهای زبان و استعاره برای برقراری ارتباط با ذهن ناخودآگاه استفاده می کند. مجله ساینس دایجست آن را به عنوان "ابزار قدرتمند برای تغییر در وجود" توصیف می کند.

بهداشت و سلامتی

یکی از مهم ترین ایده های NLP، این است که ذهن و بدن به هم متصل هستند. برای مثال، هنگام ورزش، افراد انرژی مثبت ذهنی و فیزیکی را تجربه خواهند کرد. با بهبود روشی که ما در مورد جهان به آن فکر می کنیم، می توانیم سلامت و رفاه بدن خود را بهبود بخشیم.

برنامه ریزی عصبی – کلامی و اثر بخشی

درمانگران برنامه ریزی عصبی – کلامی با افرادی کار می کنند تا تفکر و الگوهای رفتاری، حالت احساسی و آرزوها را درک کنند. با بررسی یک نقشه شخصی، درمانگر می تواند به آنها در پیدا کردن و تقویت مهارت هایی که به آنها بهترین خدمات را ارائه می دهد کمک کند و به آنها در ایجاد استراتژی های جدید برای جایگزینی غیرفعال کمک کند. این فرآیند می تواند به افراد درمانی در دستیابی به اهداف اثربخشی کمک کند. درمانگران از NLP استفاده می کنند تا بهتر مشتریان خود را درک کنند و تأثیری که بر افکار و رفتار فرد دارد. یک درمانگر NLP به نقاط قوت مشتریان خود نگاه خواهد کرد و از آن برای کمک به آنها در ایجاد رویکردهای جدید برای جایگزینی آن ها استفاده خواهد کرد. از لحاظ اثربخشی برنامه ریزی عصبی – کلامی برای موارد ذیل مورد استفاده قرار می گبرد .

- اضطراب

-افسردگی

- PTSD

- بیش فعالی

برنامه ریزی عصبی – کلامی و رضایت از زندگی ما

برنامه ریزی عصبی- کلامی به ما کمک می کند تا ذهن ناخودآگاه خود را درک کنیم . NLP عملکرد پویا بین ذهن و زبان را انجام می دهد و چگونه بر بدن و رفتار تاثیر می گذارد. این باعث می شود که فرد توانایی بیشتری برای انگیزه داشته باشد.

از زندگی چه می خواهیم؟ شاید ما فکر می کنیم که ما پول بیشتری، خوشبختی، یک رابطه سالم و خوب با اعضای خانواده داریم. اما احتمال دارد که ما یک رژیم غذایی سالم را دنبال کنیم.

از آنجا که در ذهن ناخودآگاه و آگاهانه ما، احتمالا تفاوت های زیادی بین این دسته ها وجود دارد و ما چیزی در مورد آن نمی دانیم. در واقع، بسیاری از ما می خواهیم چیزهایی را که در زندگی ما آگاهانه می بینیم، به دست آوریم. بنابراین ما از ناخودآگاه ما بی خبریم. نتیجه این بی دقتی باعث نارضایتی ما از زندگی می شود. برنامه ریزی عصبی – کلامی به سرعت به بهبود مردم کمک می کند .

NLP به شما کمک می کند خواسته های خود را به وضوح برای ناخودآگاه تعیین کنید و تفاوت بین فعالیت های خود آگاهانه و ناخودآگاه را پیدا کنید. بنابراین به شما کمک می کند تا به خواسته های خود برسید.

این بسیار کمک می کند تا سریعا مردم خود را بهبود بخشند. از آنجایی که توانایی تغییر عادت و باورهای محدود کننده ای که ما را از پیشرفت باز می دارد تغییر می کند. NLP، با تکنیک های مفید، می تواند به سرعت تغییرات مورد نظر با کمک ناخودآگاه ایجاد کند .

برنامه ریزی عصبی - کلامی مانند کتاب دایرکتوری مغز است. شما با یادگیری NLP زبان مغز را یاد خواهید گرفت. این کمک می کند تا شما آنچه را که از زندگی می خواهید و چگونگی رسیدن به آن را بدانید. شما با حواس خود اطلاعاتی از منطقه اطراف دریافت می کنید. سپس آنها براساس اطلاعات قبلی، باورها و تجربیات تجزیه و تحلیل می شوند. سپس آنها به ذهن شما متوسل خواهند شد و شما طبق آنها رفتار خواهید کرد. بنابراین NLP می تواند شما را به دو روش کمک کند:

این می تواند اطلاعات قبلی موجود در ذهن شما را اصلاح کند تا شما بتوانید رفتار درست را در نهایت داشته باشید. یا با تغییر نگرش و زاویه دید، چشم انداز مطلوب را برای شما فراهم می آورد تا اطلاعات مناسب را از محیط دریافت کنید. این است که شما به طور مناسب رفتار کنید.

برنامه ریزی عصبی – کلامی همچنین به شما کمک می کند تا ابزار و تکنیک های مورد نیاز برای اهداف خود را فعال و استفاده کنید. نتیجه به دست آوردن اهداف خود با نتایج عالی است. مثلا:

- اگر برای خوردن غذاهای ناسالم ناراضی هستید

- اگر برای سخنرانی استرس دارید

- اگر زمان زیادی را صرف زندگی مجازی کنید

• اگر از ارتفاع می ترسید

• اگر عادت های ناخوشایند دارید

• اگر در برقراری ارتباط مشکل دارید

• و بسیاری چیزهای دیگر

برنامه نویسی زبان شناسی تکنیک های بسیار مؤثر برای هر یک از موارد فوق است که می تواند زندگی شما را تغییر دهد.

برنامه ریزی عصبی – کلامی و مربیگری

بسیاری از مربیان از برنامه ریزی عصبی - کلامی استفاده می کنند؛ زیرا تعدادی از ابزارها و استراتژی هایی را فراهم می کند که خود آگاهی و تغییر را ایجاد می کنند. با NLP، ایده این است که اگر یک نفر می تواند این کار را انجام دهد، هر کسی می تواند این کار را انجام دهد. بنابراین، فردی که به دنبال یک مربی موفق کسب و کار می شود، باید بتواند استراتژی های عالی خود را دنبال کند و نتایج مشابهی به دست آورد.

NLP و کسب و کار

موفقیت تجاری به شدت بر تعاملات موفق مردم تأثیر می گذارد. مهارت های NLP می تواند به طور چشمگیری این تعاملات را با مجموعه ای از ابزارها و تکنیک هایی که می تواند در همه شرایط مورد استفاده قرار گیرد، بهبود می بخشد. به طور خاص: جلسات فروش می تواند با بهبود مهارت های ایجاد ارتباط، ارتباطات بهتر و تکنیک های تاثیر گذار بسیار موثر باشد. سخنرانی ها می توانند برای مخاطبان گسترده تر و قابل درک تر باشند.

جلسات موثرتر و کار گروهی بهتر نیز از طریق بهبود ارتباطات و درک بهتر خواهد شد. استخدام و انتخاب موثرتر خواهد شد و مصاحبه گران در ساختمان ارتباطات ماهرانه تر می شوند و پرسش های واضح را برای کسب اطلاعات بهتر و درک دیدگاه مصاحبه شونده از جهان می گیرند.

استرس محل کار در حال تبدیل شدن به یک مسئله مهم بر همه سازمان ها است. افراد موقعیت های متفاوت را می بینند، این ادراک چیزی است که حالت و رفتار احساسی آنها را در بر می گیرد. به همین دلیل است که بعضی از افراد تحت شرایط بیشتری نسبت به دیگران تحت تاثیر قرار می گیرند. کاهش استرس می تواند از طریق ارتباطات بهبود یافته منجر شود که یک درک متقابل از این که هر فرد یک موقعیت خاص را درک می کند، ایجاد می کند.

برنامه ریزی عصبی - کلامی به طور چشمگیری توانایی کارکنان و در نتیجه کل سازمان در یادگیری سریع و موثر را بهبود می بخشد. مدیریت تغییر از طریق افزایش یادگیری، بهبود ارتباطات و توانایی از بین رفتن دایره علت و معلولیت ساده تر می شود. همه اینها تاثیر مثبتی بر سودآوری کسب و کار در کوتاهمدت و بلند مدت دارند.

شما این فرصت را دارید با تکمیل فرم زیر ،از یک جلسه کوچینگ رایگان مجموعه رستم حامدی استفاده کنید
لطفا موارد مورد نیاز را کامل کنید
مربیان کوچینگ
رستم حامدی
پاسخگوی شما هستند
  • نویسنده
    رستم حامدی
  • تاریخ انتشار
    دوشنبه, 10 تیر 1398
  • زمان مطالعه
    7 دقیقه

دوره آموزشی

چگونه قله ها را فتح کنیم

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ، هر هفته یک ایمیل مفید در زمینه کوچینگ دریافت کنید

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما