کاهش وزن آسان و لاغری اصولی با کوچینگ لاغری

(12)
کوچینگ رستم حامدی-لاغری و تناسب اندام

کاهش وزن می تواند در سلامتی نقش به سزایی داشته باشد. داشتن وزن ایده آل تاثیر زیادی بر عزت نفس و اعتماد به نفس افراد دارد.یکی از چالش های افراد در این عصر و زمان، کاهش وزن رسیدن به وزن مناسب و تناسب اندام می باشد.

متاسفانه افراد زیادی در زندگی امروزی با مشکل اضافه وزن دست و پنجه نرم می کنند و راه های سریع برای کاهش وزن جستجو می کنند که برخی از این راه حل ها نه تنها موثر نیستند بلکه باعث ایجاد بیماری های مختلف نیز می شوند.

کاهش وزن، لاغری و تناسب اندام آرزویی است که ریشه در سبک زندگی مدرن دارد .

کوچینگ لاغری و تناسب اندام ، شما را به وزن دلخواه می رساند.

چاقی از جمله رایج ترین اختلالات متابولیکی در جوامع متنعم است.کسی که 10 درصد یا بیشتر از وزن متناسب خود سنگین تر باشد، چاق محسوب می شود.

چاقی صرفاً به مشکل جذاب نبودن ختم نمی شود،بلکه چاقی ناسالم بوده و شخص را در معرض انواعی از بیماری ها آسیب پذیر می سازد.

پنجمین علت مرگ و میر جهانی اضافه وزن و چاقی است. سالیانه دو میلیون و هشتصد هزار نفر بزرگسال در اثر یک نتیجه ای از چاق بودن و اضافه وزن می میرند.

برای اغلب افراد چاق بودن موضوعی مستقر در ذهن آنهاست و راه درمان را باید در ذهن و در تکنولوژی هایی جستجو کرد که روی ذهن انسان تاثیر می گذارد .

بررسی ها نشان می دهد که تنظیم ذهنی رابطه بسیار مهمی با تنظیم وزن دارد. اگر تصویر ذهنی ما از خودمان این باشد که چاق هستیم چاق باقی می مانیم. به همین دلیل اگر وزن متعادلی برای خودمان در نظر بگیریم می توانیم به این وزن ایده آل برسیم .

چاق ها ممکن است که از یک تصویر ذهنی اشتباه برخوردار باشند. هر کسی از خود تصویری دارد. اشخاص سالم با وزن ایده آل با خود می گویند این وزن آرمانی است که می خواهم داشته باشم، هم سالم و هم زیباست .

برای کاهش وزن آموزش فیزیکی و رژیم غذایی غنی از سبزیجات با کاهش سطح قند و چربی به طور همزمان توصیه می شود. با این حال توسعه عادات سالم چالش بر انگیز است و نیاز به تغییر در نگرش و مهارت های انگیزشی دارد .

الگویی برای کاهش وزن وجود ندارد. بعضی از افراد به دنبال تناسب اندام با تمرینات ورزشی هستند و بعضی ها با تغذیه. اما معمولاً یک ترکیب از هر دو دارای نتایج پایدار است .

بسیاری از افراد احساس می کنند که می توانند با رفتن به باشگاه های لاغری وزن خود را کم کنند. این باشگاه ها خوب هستند، اما وزن از بین رفته معمولاً در کوتاه مدت حفظ می شود و برای اکثریت مردم راه حل طولانی مدت و پایدار ارائه نمی دهند.

همیشه بهتر است به طور طبیعی وزن خود را کم کنید،زیرا پایدارتر است. این جایی است که یک مربی کاهش وزن می تواند به شما کمک کند .

اگر شما نیز راه حل های مختلف و گاهاً عجیب و غریب، سخت و طاقت فرسا را برای کسب تناسب اندام و رهایی از چاقی امتحان کرده اید و یا همواره برای فرار از چاقی درگیر دغدغه های ذهنی هستید و نمی توانید از غذایی که می خورید، لذت ببرید و مدام استرس دارید، که مبادا اضافه وزن پیدا کنید،ما راه حلی بسیار موثر، هماهنگ با شخص شما، آسان، کم هزینه با اثرات ماندگار، برای شما ترتیب داده ایم.

ما، با اندکی تغییر در سبک زندگی شخصی و عادات روزمره شما، با برنامه ریزی فکری و ذهن شما، زیبایی و سلامت را، در لفافه تناسب اندام و لاغری، برای شما فراهم می کنیم.

به لباس هایی که دوست دارید بپوشید
به کارهایی که با داشتن یک بدن متناسب می توانید انجام دهید
به سلامتی و شادابی جسم و به اعتماد به نفسی که در پس نارضایتی از بدن خویش، گم کرده اید
بیاندیشید.
ضرورت حضور مربی ( کوچ ) برای رسیدن به تناسب اندام و لاغری چیست؟

ضرورت حضور مربی ( کوچ ) برای رسیدن به لاغری و تناسب اندام چیست؟

امروزه، تاثیر ذهن بر جسم و زندگی، اثبات شده است. تحقیقات،حاکی از آنند که نگرش، می تواند بر حفظ وزن سالم اثر گذارد.
اضافه وزن شما ناشی از عوامل بسیاری است. این عوامل عبارتند:از محیط زیست،سابقه خانوادگی و ژنتیکی، سوخت و ساز بدن، عادات و رفتارها.

شما نمی توانید برخی از عوامل از جمله سابقه خانوادگی و عوامل ژنتیکی را تغییر دهید ولی می توانید عوامل دیگر از جمله نگرش،باورها ، عادات و رفتارهای خودتان را تغییر دهید .

درمان چاقی با مدیریت شیوه زندگی جامع(فعالیت بدنی، رژیم غذایی،اصلاح رفتار و تغییر عادات بد) شروع می شود که باید شامل موارد ذیل باشد :

- نظارت بر فعالیت بدنی و مصرف کالری.

- هدف داشتن.

-کنترل محرک ها.

- پاداش برای کم خوردن.

- پیشگیری از عود.

روش های موثر برای کاهش وزن تغییر در شیوه زندگی و خدمات مربیگری (کوچینگ) می باشد.کاهش وزن موثر باید در همکاری بین کوچ (مربی) حرفه ای و بیمار بسیار با انگیزه باشد.

مربیگری لاغری با ذهن افراد کار می کند و با مدیریت و کنترل هیجانات و شناسایی موانع ذهنی از جمله تصویر ذهنی منفی، باورها ، احساسات و ... به فرد این قدرت را می دهد که بر وسوسه های خوردن و تنبلی در ورزش و تحرک غلبه نماید .

مربیگری (کوچینگ) لاغری اعتقاد دارد که عوامل زیادی در محیط اطراف و ذهن ما وجود دارد که بر تمایلات غذایی و نحوه غذا خوردن ما تاثیر می گذارند. کوچ(مربی) همراه مراجع در روند مربیگری به این عوامل پرداخته و برنامه هایی برای رفع این عوامل و جایگزینی آنها با عادات و رفتارهای مناسب پیدا می کنند .

تعیین هدف و داشتن هدف شفاف و دست یافتنی از مهم ترین عوامل در کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام می باشد. داشتن هدف موثر باعث ایجاد انگیزه در فرد می شود که این امر در روند کاهش وزن افراد نقش اساسی بازی می کند .

آیا می توان اضافه وزن را، به وسیله مصرف دارو، درمان نمود؟
شکل 1: با تغییر سبک زندگی می توان به سلامتی و تناسب اندام رسید.

برخی از راه حل  های رایج برای کاهش اضافه وزن

از جمله راه های کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام می توان به رژیم غذایی، ورزش، پیاده روی،مصرف قرص ها و مکمل های شیمیایی اشاره کرد.

رژیم های کاهش وزن در مدت زمان کم یکی از تبلیغات گسترده ای است که این روزها توسط شرکت های مختلفی انجام می شود. اما

- آیا شما می توانید دانش سلامتی و تناسب جسمی و حفظ آن را از این طریق به دست آورید ؟

- آیا بدون این دانش و مهارت، اثرات این درمان های سریع، ماندگار است و شما را از بازگشت به وزن قبلی مصون نگه می دارد؟

وقتی پای کاهش وزن به میان می آید، اکثر افراد به فکر بهترین رژیم های غذایی و یا ورزش های موثر می افتند، اما وقتی پای عمل به میان می آید،متوجه می شوند که کاهش وزن و لاغری و تناسب اندام بسیار گسترده تر از ورزش و رژیم غذایی است .

الگوی یکسانی و نسخه همگانی برای کاهش وزن و لاغری وجود ندارد. روشی که برای یک فرد مفید است، ممکن است برای دیگران پاسخ نداده و یا حتی تاثیر عکس داشته باشد. این به دلیل تفاوت روحی و جسمی افراد است .

معمولاً لاغری و تناسب اندام کامل و پایدار حاصل استفاده همزمان از یک سبک تغذیه ای درست و انجام تمرینات ورزشی است .

رفتن به باشگاه های ورزشی، البته که می تواند تاثیرات جسمی و روانی خوبی داشته باشد، اما تاثیرات و روش های مورد استفاده در این باشگاه ها معمولاً پایدار نیست .

 درمان اضافه وزن به وسیله دارو

البته که به وسیله دارو، برای وضعیت های حاد، می توان چاقی را درمان نمود، اما مصرف دارو کافی نیست.
به خصوص که، اگر فقط از دارو درمانی استفاده شود، اثر آن موقت بوده و با قطع دارو، وضعیت، حتی بدتر از قبل، می شود. ضمن این که، احتمال مقاوم شدن بدن نسبت به دارو، نیاز به افزایش دوز، و عوارض مصرف دارو را باید در نظر گرفت.
استفاده از داروهای مختلف ضد انعقاد مانند ارلیستات،دی اتال پروپیون، سیبوترامین، مینندول و توپیرامات بین 2.4 تا 2.9 کیلوگرم، یعنی حدود 6.6 درصد از وزن بدن یک فرد را در سال کاهش می دهند.
این آمار، نشان می دهد که استفاده از دارو، خیلی هم مطلوب و موثر نیست.
پس باز هم باید،بر ضرورت تغییر سبک زندگی، برای رسیدن به لاغری و تناسب اندام واقعی، تاکید نماییم.

معمول ترین توصیه، برای کاهش اضافه وزن و سوزاندن چربی های اضافی بدن، رژیم غذایی غنی از سبزیجات همراه با کاهش مصرف مواد قندی و چرب، همراه با فعالیت های فیزیکی و ورزشی است.
اما،
پایدار نمودن اثرات حقیقی و سالم، همراه با لذت بردن از همه غذاها و بهره مندی از یک زندگی شاد بدون دغدغه و نگرانی اضافه وزن، تنها و تنها از طریق تغییر نگرش و مهارت های انگیزشی و سلامتی، برای توسعه عادات سالم، ممکن است.

معمولا از چهار مرد، یکی از آن ها و از هر پنج زن، دو نفر، برای رسیدن به لاغری و تناسب اندام، جستجو می کنند.

کوچینگ لاغری و تناسب اندام رستم حامدی

البته هستند افرادی که بدون دریافت هیچ کمکی، بتوانند به تنهایی موفق شده و سلامتی خود را در تناسب اندام و لاغری، تضمین کنند، اما اغلب افراد یا موفق نمی شوند، یا ناامید می گردند و یا موفقیت آن ها برای لاغری و تناسب اندام شان، موقتی است.

کاهش وزن، یک معضل نیست؛ بلکه یک هنر علمی است.
اگر یک مربی لاغری و تناسب اندام، در کنار شما باشد، فراگیری این هنر ارزشمند، کار سختی نخواهد بود.
کوچینگ ( مربیگری ) تناسب اندام و لاغری چیست؟ما در بخش مربیگری لاغری و تناسب اندام، منتظر شما هستیم تا موفقیت را به شما هدیه دهیم.

کوچینگ ( مربیگری ) لاغری و تناسب اندام چیست؟

ملیسا گیلداره، می گوید:

من فکر می کردم، که در یک برنامه رژیمی شرکت کرده ام، اما اشتباه می کردم، بسیار اشتباه می کردم، این یک رژیم نیست، این یک تغییر در زندگی است.

کوچینگ ( مربیگری ) تناسب اندام و لاغری چیست؟

کوچینگ لاغری و تناسب اندام، برای افزایش آگاهی و مسئولیت پذیری افراد، برای تغییر رفتارهای بهداشتی خود، به واسطه تغییر روابط و نگرش او، پیشنهاد می شود.
مربیگری لاغری و تناسب اندام ،یک روش کارآمد و مقرون به صرفه، برای ترکیب نمودن آموزش و درمان، برای کاهش وزن است.
کوچینگ لاغری و تناسب اندام، بر این باور است، که افزایش وزن محصول پر خوری و یا مواد غذایی نیست!

کوچینگ تناسب اندام و لاغری، معتقد است که همیشه راه حل های طبیعی، برای تناسب اندام و وزن مطلوب، موثر تر و پایدار تر است. هرچند که اغلب مردم، درک واضحی از آن ندارند!
پس، اگر یک مربی لاغری و تناسب اندام، در کنار خود داشته باشید، به شما در فهم و درک و به کارگیری این روش های طبیعی موثر و پایدار، کمک می نماید.

با این وجود، کوچینگ لاغری و تناسب اندام که برای اثرگذاری مدعی است، چه توصیه ای را ارائه می دهد؟

نتایج مطالعات مجلات روانشناسی مثبت گرا حاکی از آن است که:

کوچینگ (مربیگری)، اثرات مثبت و موثری بر نتایج عملکردی، مهارت های زندگی، رفاه فردی و اجتماعی، مدیریت بحران ها و تسلط بر چالش های زندگی، نگرش های خود تنظیمی و انگیزشی، خودباوری و روابط موفق، افزایش بازده کاری و در نهایت، رشد شخصی سازنده و مثبت، دارد.
حضور مداوم و مستمر یک فرد حمایتگر،که شما را برای رسیدن به سلامتی و تناسب اندام و زیبایی آموزش می دهد، مسلماً بهتر و موثرتر از روش های موقتی و یک باره است.
تفاوت کوچینگ، با روان درمانی این است که، مربیگری لاغری و تناسب اندام و مربیگری سلامتی، به افراد کمک می کند، تا به اهداف خود در باب لاغری ، تناسب اندام، سلامتی و زیبایی برسند، اما در روش روان درمانی، تمرکز بر حل مشکل و معضلی است، که در فرد وجود دارد.
درمانگر، با تخصصی که دارد، مشکل فرد را تشخیص داده و سعی می کند با مشاوره و توصیه هایی، به رفع آن کمک کند.

شکل 2: کوچینگ لاغری و تناسب اندام، باعث افزایش انگیزه و تعهد به برنامه ها می شود.

اما مربی لاغری و تناسب اندام، با تشویق افراد، آن ها را آموزش می دهد تا خودشان مهارت کمک به خویش را بیابند،انگیزه و اعتماد به نفس پیدا کنند، متعهدانه برای هدف خود گام بردارند،با امید و آگاهی در این مسیر به پیش روند.

کوچینگ تناسب اندام و لاغری چه کمک هایی به افراد می کند؟

 • ایجاد یک نگرش موثر برای سلامتی: این نگرش، موجب انگیزه و تعهد افراد در ادامه دادن به مسیر خود می شود.
 • انتخاب اهداف قابل دسترس و برنامه ریزی های واقع بینانه: تا با افزایش اعتماد به نفس به وزن مطلوب خود برسند.
 • مهارت غلبه بر چالش های تغذیه ای.
 • ایجاد عادات جدید و مثبت در سبک زندگی.
 • انتخاب فعالیت های بدنی متناسب و موثر.
 • رفع و حل افکار محدود کننده: افکار منفی را که افراد را از موفقیت باز می دارد، با افکار مثبت جایگزین می کند.
 • مدیریت شیوه غذا خوردن.

کوچینگ تناسب اندام و لاغری چه کمک هایی به افراد می کند؟
شکل 3: مربی لاغری تناسب اندام، با تغییر در شیوه زندگی و نگرش افراد، به آن ها کمک می کند.

کوچ ( مربی ) لاغری و تناسب اندام، کیست؟

کسی که به شما انگیزه و آموزش می دهد تا به طور مستمر و با لذت، در مسیر سلامتی و زیبایی، گام بردارید.
مربی لاغری و تناسب اندام، همراه شما قدم بر می دارد تا از وضعیت فعلی به وضعیت مطلوب برسید.
به واسطه گفتگو و درک متقابل، بدون سرزنش و قضاوت،با یک مربی، می توانید، اعتماد به نفس و باور لازم برای حرکت به سمت هدف خود را بیابید.

حضور فعال فرد برای لاغری و تناسب اندام، چه مزیت هایی دارد؟

شواهد بسیاری، نشان می دهد که، اگر خود افراد نیز در فرآیند های تصمیم گیری و برنامه ریزی کاهش وزن و تناسب اندام خود، مشارکت داشته باشند:
موجب افزایش تعهد، مسئولیت پذیری و صلاحیت برای افزایش انگیزه خویش می شود.
اکثر تمرکز شیوه های لاغری و تناسب اندام، بر روی میزان کالری، کربوهیدارت، چربی ها و پروتئین های خوراکی ها، می باشد.
مربی لاغری و تناسب اندام، برای کمک به شما، تا رسیدن به وزن و بدن ایده آل، نیازی به تهیه فهرستی از غذاهای خوب و بد، و محدودیت های تغذیه ای ندارد!!!

حضور فعال فرد برای تناسب اندام، چه مزیت هایی دارد؟

شکل 4: بدون نگرش مثبت، تلاش برای تناسب اندام، تاثیر زیادی ندارد.

مربی لاغری و تناسب اندام، شما را همراهی می کند، تا انتخاب های غذایی و شیوه زندگی سلامت و منحصر به خودتان را، بیابید و طرح ریزی نمایید و از شما برای اجرای آن، پشتیبانی می کند.
مربی لاغری و تناسب اندام، همچنین، با ایجاد تغییرات تدریجی و متناسب، موجب می شود، وضعیت مطلوب شما، ماندگار باشد و به اهداف بلند مدت خود برسید.
رژیم های غذایی، فقط علائم را رفع می کنند؛ اما ریشه های مشکل، به قوت خود باقی اند. به همین دلیل به محض کنار گذاشتن رژیم ها، وضعیت، یا به حالت قبل باز می گردد و یا بدتر می شود.

برای تغییرات پایدار، نیاز به تغییرات بنیادی در نگرش و سبک زندگی است.

کوچینگ لاغری و تناسب اندام رستم حامدی
شکل 5: برنامه ریزی، اعتماد به نفس و انگیزه، سه رکن اصلی موفقیت کوچینگ تناسب اندام و سلامتی است.

آنچه در طول جلسات مربیگری لاغری و تناسب اندام، فرا می گیرید:

 • مدیریت موثر خواسته ها، اهداف و تغذیه احساسی – هیجانی خود.
 • رفع موانع موجود، و رسیدن به تغذیه سالم.
 • مدیریت و تداوم اقدامات.
 • تغذیه با ذهن آگاه و رضایت و لذت از غذا خوردن.
 • خود انگیزی.
 • محبت و عشق ورزی به خویش.
 • خوراک مطلوب و متناسب، برای سلامتی و شادابی و مهم تر از همه، انرژی و قوت جسمی.

مزایای کوچینگ لاغری و تناسب اندام :

 • افزایش انرژی مثبت.
 • افزایش عزت نفس.
 • بهبود حافظه.
 • حذف باورها و افکار منفی.
 • روحیه مثبت و شاد.
 • گرایش کمتر به خوردن برای جبران هیجانات منفی.
 • کاهش  PMS
 • تعادل سطح قند خون.
 • سلامت قلب.
 • کاهش کلسترول مضر خون.
 • تناسب و تعادل توده بدنی بر مبنای جنسیت و سن.
شما این فرصت را دارید با تکمیل فرم زیر ،از یک جلسه کوچینگ رایگان مجموعه رستم حامدی استفاده کنید
لطفا موارد مورد نیاز را کامل کنید
مربیان کوچینگ
رستم حامدی
پاسخگوی شما هستند
 • نویسنده
  رستم حامدی
 • تاریخ انتشار
  جمعه, 10 خرداد 1398
 • زمان مطالعه
  13 دقیقه

دوره آموزشی

چگونه قله ها را فتح کنیم

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ، هر هفته یک ایمیل مفید در زمینه کوچینگ دریافت کنید

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما