چرخ زندگی و کاربردهای آن در مربیگری [قسمت دوم]

(3)
چرخ زندگی و کاربردهای آن در مربیگری قسمت دوم

مربیگری زندگی یک سرویس است که به شما کمک می کند تا در زمینه هایی از زندگی خود که مایل به تغییر هستید تمرکز کنید و به طور خلاصه در مورد تغییر آنها اقدام کنید . مربیگری به طور کامل بر شما تمرکز دارد و آنچه شما می خواهید برای رسیدن به آن . این یک فرآیند بسیار جالب است که در آن ، بینش و دیدگاه هایی را که ممکن است مانع پیشرفت شما در زندگی می شود را کشف می کنید . مربیگری شما را قادر می سازد قدرت خود را هنگام مدیریت زندگی خود پیدا کنید . هنگامی که شما می دانید همه چیز را برای رسیدن به اهداف مورد نظرتان انجام داده اید ، پس از آن بسیار دشوار است که در زندگی تاسف بخورید .

چرخ زندگی و کاربردهای آن در مربیگری

چرخ زندگی یک ابزار بسیار قدرتمند است که به شما کمک می کند تا تمام زمینه های مهم زندگی خود را در یک زمان تجسم کنید . این اغلب توسط مربیان زندگی و مربیان شغلی مورد استفاده قرار می گیرد . چرخ زندگی یک ورزش و ابزار عالی برای کمک به ایجاد تعادل و موفقیت بیشتر در زندگی شما است و زمانی که هدف تعیین می شود ، یک تمرین بنیادی عالی است .

چرخ زندگی ابزار مناسب برای شروع سفر است . چرخ زندگی یکی از قوی ترین ابزارهای توسعه شخصی است . شما به عنوان یک مربی نیاز دارید که مراجع را در سطح عمیق درک کنید . با پرسیدن سوالات مناسب کمک خواهید که آنها موقعیتی بهتر از خودشان به دست آورند . به عنوان یک مربی زندگی ، مسوولیت شما این است که به مراجعین کمک کنید تا وضوح لازم برای تصمیم گیری بهینه را در پیش گیرند . چرخ زندگی مربیگری زندگی به طور معمول در طول جلسه اول و دوم مربیگری استفاده می شود . این نمایش بصری کمک می کند تا مربی زندگی درک کند که شکاف بین واقعیت کنونی مراجع و واقعیت مورد نظر چیست . چرخ زندگی مربیگری زندگی اساساً دو موضوع را بر جسته می کند :

- بالاترین اولویت های زندگی مراجع که برای او مهم است .

- مناطقی از زندگی که نیاز به توجه بیشتری دارند تا مراجع بتواند به سطح عمیق تری از تحقق و رضایت زندگی برسد .

چرخ مربیگری زندگی زمینه ای برای تنظیم هدف تعیین می کند ، زیرا مشتری شما را تشویق می کند تا واقعیت فعلی خود را تحلیل کند و همچنین واقعیت مورد نظر خود را تجسم کند . علاوه بر این چرخ زندگی مربیگری زندگی نمایشی بصری از تعادل یا عدم تعادل بین مناطق مختلف زندگی را فراهم می کند . شما می توانید چرخ زندگی مربیگری زندگی را برای :

- اولویت بندی فعالیت ها یا اهداف

- پیگیری پیشرفت به سوی هدف

- شناسایی شکاف در زمینه های دانش و مهارت

- شناسایی تاثیر احساسات و عوامل استرس زا

استفاده کنید . چرخ زندگی ممکن است اولین چرخ استفاده شده توسط مربیان باشد . این چرخ ابزاری را ارائه می دهد که فراتر از مفهوم سنتی اهداف اسمارت است و ما را قادر می سازد تا حوزه هایی که برای ما مهم هستند را تعیین کنیم . تمرکز اصلی بر روش اصلی چرخ مربیگری زندگی است که به طور معمول برای اهداف مربیگری استفاده می شود . درک این رویکرد اصلی به شما کمک خواهد کرد که احساس کنید که چگونه چرخ زندگی مربیگری زندگی کار می کند . مهم این است که به خاطر داشته باشید که هر منطقه زندگی در چرخه زندگی مربیگری زندگی بخشی از کل است . منظور این است که هر منطقه تحت تاثیر مناطق دیگر قرار دارد . بنابر این تغییرات و پیشرفت ها در یک منطقه به طور معمول به مناطق دیگر در چرخ زندگی مربیگری زندگی تاثیر می گذارد . هدف نهایی کمک به مراجع در پیدا کردن تعادل در هر منطقه زندگی است . منظور این است که یک شخص نباید به یک منطقه از زندگی توجه کند . بعضی از مناطق نیاز به توجه بیشتری نسبت به مناطق دیگر دارند . چرخ زندگی یکی از ابزارهای مربیگری زندگی است که که در واقع یک خود آزمایی است که به شما کمک می کند جنبه های مختلف زندگی خود را تجسم کنید . ایجاد خودآگاهی در این راه می تواند یک تجربه بسیار قدرتمند باشد . چرخ زندگی برای تنظیم و ردیابی اهداف شخصی و شغلی مورد استفاده قرار گیرد .

شما این فرصت را دارید با تکمیل فرم زیر ،از یک جلسه کوچینگ رایگان مجموعه رستم حامدی استفاده کنید
لطفا موارد مورد نیاز را کامل کنید
مربیان کوچینگ
رستم حامدی
پاسخگوی شما هستند
  • نویسنده
    رستم حامدی
  • تاریخ انتشار
    جمعه, 07 تیر 1398
  • زمان مطالعه
    4 دقیقه

دوره آموزشی

چگونه قله ها را فتح کنیم

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ، هر هفته یک ایمیل مفید در زمینه کوچینگ دریافت کنید

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما