استرس چیست ؟ [قسمت سوم]

(1)
استرس چیست ؟ [قسمت سوم]

استرس و اضطراب اغلب دست در دست هم دارند. استرس از خواسته های مغز و بدن شما می آید. اضطراب زمانی است که شما احساس می کنید سطح نگرانی و یا ترس را بالا می برید. اضطراب مطمئناً می تواند یک بخش از استرس های اپیزودیک یا مزمن باشد. اضطراب، از سوی دیگر، یک اختلال روانشناسی پایدار است که می تواند ناشی از استرس باشد. اضطراب می تواند موجب اختلال در فعالیت های اجتماعی، شغلی و دیگر حوزه های مهم می شود.استرس و اضطراب می تواند تاثیر منفی شدید بر سلامت شما داشته باشد و باعث افزایش احتمال ابتلا به این بیماری ها شود:

- فشار خون بالا

- بیماری قلبی

- دیابت

- اختلال هراس

- افسردگی

علل استرس

پاسخ ما به موقعیت های استرس زا متفاوت می باشد. برای یک فرد یک موقعیت استرس زا ممکن است برای دیگران استرس نداشته باشد. تقریبا هرچیزی می تواند باعث ایجاد استرس شود. برای بعضی ها فقط فکر کردن در مورد چیزی یا چند چیز کوچک ممکن است موجب استرس شود.

بسیاری از چیزهای مختلف باعث استرس می شوند- از فیزیکی (مانند ترس از چیزی خطرناک) تا عاطفی (مانند نگرانی در مورد خانواده و یا شغل شما). شناسایی آنچه ممکن است باعث استرس شما شود، اغلب اولین گام در یادگیری نحوه برخورد با بهتر با استرس است. برخی از رایج ترین منابع استرس عبارتند از:

استرس بقا- ممکن است قبل از کلمه "مبارزه یا فرار" را شنیده باشید. این پاسخ مشترک به خطر در همه مردم و حیوانات است. هنگامی که شما می ترسید که فرد یا چیزی به شما آسیب رسانده باشد، بدن شما به طور طبیعی با انرژی الکتریکی واکنش نشان می دهد تا بتوانید با وضعیت خطرناک (مبارزه) نمایید یا از همه چیز با هم فرار کنید (پرواز). این استرس بقا است.

استرس داخلی- یکی از مهمترین انواع استرس برای درک و مدیریت استرس داخلی است. استرس داخلی زمانی است که افراد خود را تحت تاثیر قرار می دهند. بعضی از افراد به نوعی عجله، زمان و سبک زندگی معتاد می شوند که ناشی از استرس است. آنها حتی به شرایط استرس زا نگاه می کنند و در مورد چیزهایی که تنش زا نیستند احساس تنش می کنند.

استرس زیست محیطی- این واکنش به چیزهایی است که در اطراف شما ایجاد می شود که سبب استرس، مانند سرو صدا، فشار خون و فشار از کار یا خانواده می شود. شناسایی این تنش های زیست محیطی و یادگیری برای جلوگیری از آنها و یا مقابله با آنها به کاهش سطح استرس کمک می کند.

خستگی: این نوع استرس در طول مدت طولانی ایجاد می شود و می تواند عوارض سخت بر روی بدن شما داشته باشد. این می تواند ناشی از کار بیش از حد یا خیلی سخت در کار (ها)، مدرسه یا خانه شما باشد.

همچنین می تواند ناشی از دانستن اینکه چگونه زمان خود را به خوبی مدیریت می کند یا چگونه زمان و مکان برای استراحت و آرامش را ایجاد می شود. این می تواند یکی از سخت ترین انواع استرس برای جلوگیری از آن باشد زیرا بسیاری از افراد احساس می کنند که این خارج از کنترل آنها نیست

برخی از علل معمول استرس حاد یا مزمن عبارتند از:

- زندگی از طریق یک فاجعه طبیعی یا انسانی

- زندگی با بیماری مزمن

- زنده ماندن در یک حادثه تهدید کننده زندگی و یا بیماری

- بودن قربانی جرم

- تجربه عوامل استرس زای خانوادگی مانند:

یک رابطه سوء استفاده کننده

یک ازدواج ناراضی

پرونده طلاق طولانی مدت

پرونده های نگهداری از کودک

-مراقبت از یک فرد دوست داشتنی با بیماری مزمن مانند آلزایمر

-زندگی در فقر با بی خانمانی

-کار در یک حرفه خطرناک

-داشتن تعادل کار و زندگی کمی، کارهای طولانی مدت یا داشتن شغلی که از آن متنفرید

شما این فرصت را دارید با تکمیل فرم زیر ،از یک جلسه کوچینگ رایگان مجموعه رستم حامدی استفاده کنید
لطفا موارد مورد نیاز را کامل کنید
مربیان کوچینگ
رستم حامدی
پاسخگوی شما هستند
  • نویسنده
    رستم حامدی
  • تاریخ انتشار
    جمعه, 14 تیر 1398
  • زمان مطالعه
    4 دقیقه

دوره آموزشی

چگونه قله ها را فتح کنیم

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ، هر هفته یک ایمیل مفید در زمینه کوچینگ دریافت کنید

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما