استرس چیست ؟ [قسمت دوم]

(1)
استرس چیست ؟ [قسمت دوم]

استرس واکنش بدن به هر تغییری است که نیاز به تنظیم یا پاسخ دارد. بدن به این تغییرات واکنش های فیزیکی و احساسی نشان می دهد. استرس یک بخش طبیعی از زندگی است.انجمن روانشناسی آمریکا سه نوع استرس مختلف را تشخیص داده است که نیاز به مدیریت در سطوح مختلف دارند:

استرس حاد

این نوع استرس کوتاه مدت است و رایج ترین نوع استرس است. استرس حاد اغلب با فکر کردن در مورد فشار رویدادهایی که اخیراً رخ داده است یا نیازهای آینده ایجاد می شود. با این حال، موارد مکرر استرس حاد در طول یک دوره طولانی می تواند مزمن و مضر باشد. استرس حاد برای همه اتفاق می افتد. این واکنش فوری بدن به وضعیت جدید و چالش برانگیز است. استرس حاد نیز می تواند از چیزی باشد که شما واقعا از آن لذت می برید. این احساس تا حدودی ترسناک و در عین حال هیجان انگیز است. حوادث استرس حاد معمولا به شما آسیب نمی رسانند. آنها حتی ممکن است برای شما مفید باشند.

موقعیت های استرس زا به بدن و مغز شما در ایجاد بهترین پاسخ به شرایط استرس زای آینده کمک می کند. هنگامی که خطر عبور می کند، سیستم بدن شما باید به حالت عادی برگردد.

استرس خیلی حاد

افرادی که اغلب استرس حاد را تجربه می کنند یا زندگی خود را در معرض استرس های مکرر قرار می دهند، استرس خیلی حاد را تجربه می کنند. این نوع استرس، مانند زمانی که شما با وضعیت تهدید کننده زندگی مواجه شده اید، می تواند منجر به اختلال استرس پس از سانحه ( PTSD ) یا سایر مشکلات سلامت روانی شود. فردی با تعهدات بی شمار و سازمان ضعیف می تواند خود را در معرض علائم استرس خیلی حاد قرار دهد. این شامل تمایل به تحریک پذیری و تنش است، و این تحریک پذیری می تواند روابط را تحت تاثیر قرار دهد. افراد بیش از حد نگران بیش از حد به طور مداوم می توانند خود را در معرض این نوع استرس قرار دهند. این نوع استرس همچنین می تواند منجر به فشار خون بالا و بیماری قلبی شود. استرس خیلی حاد زمانی است که ما به طور مکرر استرس حاد را تجربه می کنیم.

همانند استرس حاد، استرس خیلی حاد میتواند سلامت جسمی و رفاه ذهنی شما را تحت تاثیر قرار دهد.

استرس مزمن

این نوع استرس، مضرترین نوع استرس است. فقر، یک خانواده ناکارآمد یا ازدواج ناراضی می تواند باعث ایجاد استرس مزمن شود. این نوع استرس زمانی اتفاق می افتد که یک شخص هرگز راه فرار از علت استرس را نمی بیند و برای یافتن راه حل متوقف می شود. گاهی اوقات این می تواند یک تجربه تهاجمی در اوایل زندگی باشد. افراد مبتلا به استرس مزمن احتمالاً یک شکست نهایی دارند که می تواند منجر به خودکشی، اعمال خشونت بار، حملات قلبی و سکته مغزی شود. هنگامی که سطح استرس بالا را برای یک دوره طولانی مدت ایجاد می کنید، استرس مزمن دارید، استرس بلند مدت مانند این می تواند تاثیر منفی برسلامت شما داشته باشد. این ممکن است به:

- اضطراب

- بیماری قلب و عروقی

- افسردگی

- فشار خون بالا

- یک سیستم ایمنی ضعیف

استرس مزمن نیز می تواند به بیماری های مکرر مانند سردرد، ناراحتی معده و مشکلات خواب منجر شود.

شما این فرصت را دارید با تکمیل فرم زیر ،از یک جلسه کوچینگ رایگان مجموعه رستم حامدی استفاده کنید
لطفا موارد مورد نیاز را کامل کنید
مربیان کوچینگ
رستم حامدی
پاسخگوی شما هستند
  • نویسنده
    رستم حامدی
  • تاریخ انتشار
    پنج شنبه, 13 تیر 1398
  • زمان مطالعه
    3 دقیقه

دوره آموزشی

چگونه قله ها را فتح کنیم

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ، هر هفته یک ایمیل مفید در زمینه کوچینگ دریافت کنید

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما