خود آگاهی چیست‎ ؟ - قسمت چهارم

(2)
کوچینگ رستم حامدی - خود آگاهی چیست‎ بخش چهارم

خودآگاهی شامل تنظیم کردن احساسات و افکار است . خودآگاهی به کودکان کمک می کند تا بدانند که دیگران چگونه آنها را می بییند . خودآگاهی یک مهارت مهم برای رشد کودکان است .  

خودآگاهی و کودکان

خودآگاهی یک مهارت است که به فرزند شما کمک می کند تا احساسات ، افکار و اعمال خود را تغییر دهد .  

دو نوع خودآگاهی وجود دارد . خودآگاهی خصوصی زمانی اتفاق می افتد که فرزند شما از چیزی درباره خودش آگاه باشد که دیگران ممکن نیست آگاه باشند . خودآگاهی عمومی زمانی است که کودک شما از این که چگونه دیگران او را می بینند آگاهی دارند . این ممکن است برای بچه هایی که مشکل خواندن نشانه های اجتماعی دارند دشوار باشد . خودآگاهی خصوص و عمومی با هم کار می کنند تا به کودک شما کمک کند که درک کند که آنچه او فکر می کند و احساس می کند ، چطور خود را می بیند ، ممکن است همشه افراد دیگر او را ببینند . هنگامی که فرزند شما مهارت های خودآگاهی خوبی دارد او :  

- نقاط قوت و ضعف خود را می شناسد .  

- اشتباهات در مدرسه را تشخیص می دهد و باعث ویرایش یا تغییر می شود .  

- می تواند در مورد احساسات خود صحبت کند .  

- نیازها و احساسات دیگران را درک می کند .  

- چگونگی تاثیر رفتار خود بر دیگران را می بیند .  

کودکانی که خودآگاهی دارند ، خود نظارتی بیشتری دارند . دانستن بیشتر در مورد چگونگی فکر کردن و چگونگی برخورد با دیگران ، کودک شما را در درک بهتر چگونگی رو به رو شدن و کار کردن با چالش های خود کمک می کند . این کمک می کند او از اشتباهات یاد بگیرد و برای چیزی که نیاز دارد سخن بگوید . کمک به فرزند خود برای افزایش آگاهی خود می تواند با روش های کوچک شروع شود .  

مربیگری و خودآگاهی  

تبدیل شدن به فرد خودآگاه در محل کار به شما امکان می دهد که بهتر با همکاران خود ارتباط برقرار کرده و به ایجاد یک محیط هماهنگ بیشتر کمک کنید . کل فرآیند مربیگری این است که مراجع خود را به خودآگاهی برسانید ، زیرا این امر آنها را قادر می سازد تا درک واضحی از شخصیت خود از جمله نقاط قوت ، ضعف ، افکار ، باورها ، انگیزه ها و احساسات را درک کنند . مربیگری زندگی پایه و اساس خودآگاهی است . مربیان از طریق تمرین و با تمرکز توجه خود به جزییات شخصیت و رفتار خود ، خودآگاهی خود را توسعه می دهند .  

خودآگاهی اساساً در مورد به دست آوردن بازخورد است . خودآگاهی عالی فرد را قادر می سازد تا اثرات رفتارها ، مهارت ها و روش های خود را بر دیگران را ببیند. این بازخورد محتوای ارزشمندی برای انعکاس فراهم می کند ، که یک فرآیند کلیدی برای توسعه مداوم است که راه را به مهارت ها ، توانایی ها و رفتارهای موثر سطح بالایی می دهد . تمرین انعکاسی این است که از این بازخورد استفاده کنید ، از طریق فرآیند بازتاب و تجزیه و تحلیل اثر بخش شخصی و تعیین اهداف توسعه برای بهبود مستمر . بنابر این تمرین بازتابی برای توسعه مهارت ها حیاتی است و خودآگاهی جزء مهمی از عمل بازتاب موثر است . خودآگاهی یک عنصر مهم برای کارآیی بازتابنده است . تمرین انعکاسی یک عادت بسیار ارزشمند برای افرادی است که مایل به ایجاد مهارت های سطح بالاتری در مربیگری هستند .  

- خودآگاهی یک ادراک آگاهانه از شخصیت ، احساسات ، رفتار و انگیزه های شماست .  

- این می تواند به شما کمک کند درک کنید که مردم چگونه شما را درک می کنند .  

- در زمینه مربیگری ، خودآگاه بودن اولین گام برای درک هوش هیجانی در خود و دیگران است .  

- شکستن هوش هیجانی به بخش های مختلف به شما اجازه می دهد تا از طریق خودآگاهی به شما نشان دهد که روی کدام مناطق باید کار کنید تا بتوانید مربی کاملی بشوید .  

هر مربی باید تلاش کند تا به طور عادی خودآگاه باشد . اما تمرین آگاهی خود واقعاً می تواند تفاوت بین یک مربی خوب و عالی باشد .  

فدراسیون بین المللی مربیگری مربیگری را به عنوان مشارکت با مراجعین در فرآیند فکری و خلاقانه که آنها را به حداکثر پتانسیل شخصی و حرفه ای خود می رساند تعریف می کند .  

یکی از اصول مرکزی مربیگری زندگی این است که ما توانایی و باید مسولیت آن را برای ایجاد واقعیت خودمان صرف نظر از وضعیتی که در آن متولد شده ایم داریم .  

اما در مربیگری زندگی زمانی که ما در مورد خودآگاهی صحبت می کنیم بیشتر علاقمندیم که بدانیم چگونه مردم از ظرفیتی که دارند استفاده می کنند . هنگام کار با مربی بزرگ به شما فرصتی داده می شود که خود را از دیدگاه و ابعاد مختلف کاوش کنید . مربیگری به شما کمک می کند که داستان های دیگر خود را در مورد خودتان کشف کنید . آنچه مردم اغلب از طریق مربیگری به آن دست می یابند عبارتند از :  

- عمیق ترین خواسته های آنها  

- آنچه که واقعاً در راه رسیدن به آنچه آنها می خواهند ، ایستاده است .  

- هدف زندگی آنها  

- هر گونه شکاف در مهارت و تجربه که آنها مایل به یادگیری برای کمک به آنها در جهت اهداف خود حرکت می کنند . 

- منتقد درونی خود که به طور ناگهانی و مخفیانه مراجع را از پیگری و یا حتی فکر کردن در مورد عمیق ترین خواسته ها باز می دارد .  

- ارزش های اساسی آنها (چیزهایی که در زندگی آنها بیشتر مورد توجه قرار می گیرند) و اولویت هایی که انتخاب های خود را هدایت می کنند و می بینند تا به امروز چه چیزی ارزش گذاری کرده اند و ارزش هایی که می خواهند به پیشرفت ادامه دهند .  

- توانایی آنها برای تغییر اعتقادات و الگوهای تفکر پیشین آنها . 

- چیزهایی که آنها را شاد می سازد جایی که زندگی آسان و کامل است . 

شما این فرصت را دارید با تکمیل فرم زیر ،از یک جلسه کوچینگ رایگان مجموعه رستم حامدی استفاده کنید
لطفا موارد مورد نیاز را کامل کنید
مربیان کوچینگ
رستم حامدی
پاسخگوی شما هستند
  • نویسنده
    رستم حامدی
  • تاریخ انتشار
    جمعه, 31 خرداد 1398
  • زمان مطالعه
    5 دقیقه

دوره آموزشی

چگونه قله ها را فتح کنیم

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ، هر هفته یک ایمیل مفید در زمینه کوچینگ دریافت کنید

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما