برنامه ریزی عصبی- کلامی | NLP چیست ؟ [قسمت چهارم]

(1)
برنامه ریزی عصبی- کلامی | NLP چیست ؟ [قسمت چهارم]

به گفته روزنامه روانشناسی امروز،"برنامه نویسی زبان شناختی (NLP)، مسلما قوی ترین علم رفتار در این سیاره است" . هزاران نفر از تکنیک های ساده خود برای کمک به خود و یا مشتریانشان از آنچه که آنها از زندگی می خواهند بیشتر استفاده می کنند.

بسیاری برنامه ریزی عصبی- کلامی را راهنمای کاربردی مغز نامیده اند. چگونه می توان از مغز خود برای رسیدن به نتایج بهتر استفاده کرد و زندگی را به طریقی که ما آن را می خواهیم، ​​به دست آوریم. . برنامه ریزی عصبی- کلامی مجموعه ای وسیع و متنوعی از روش های برای برنامه ریزی مجدد نرم افزار ذهن را فراهم می کند. تکنیک های NLP به طور گسترده ای برای افزایش مهارت ها در زمینه هایی مانند فروش، استراتژی های کسب و کار، ورزش، آموزش و پرورش و سخنرانی عمومی و همچنین زندگی و مربیگری اجرایی استفاده می شود. NLP یک مهارت عملی است که به همه امکان می دهد تا ظرفیت خود را بدست آورند و به موفقیت بیشتر برسند. یکی دیگر از مزایای NLP توانایی خود در ارتباط با خود و ارتباط موثر با دیگران است.

NLP می گوید که شما می توانید دقیقا همان کاری را انجام دهید که دیگران با نمونه گیری درست انجام داده و نتایج مشابهی به دست آورند. همچنین به ما می آموزد که اگر موفقیت های زیادی کسب کنیم، باید الگوی آن را بسازیم تا از آن برای موفقیت های دیگر استفاده کنیم

NLP به شما کمک می کند که زندگی خود را به طریقی که می خواهید انجام دهید.این مدل به شما یک فرایند برای دستیابی به نتایج مورد نظر شما می دهد. NLP درک چگونگی فکر کردن و عمل مردم را فراهم می کند و بنابراین شما را قادر می سازد تا بر دیگران تاثیر بگذارید.

کاربردهای برنامه ریزی عصبی- کلامی

برنامه ریزی عصبی - کلامی راهی برای تغییر افکار و رفتار افراد است تا بتواند نتایج مطلوب را برای آنها به دست آورد. محبوبیت برنامه ریزی عصبی- کلامی یا NLP از زمان شروع آن در دهه 1970 گسترش یافته است. استفاده از آن شامل درمان فوبیاها و اختلالات اضطرابی و بهبود عملکرد محل کار یا شادی شخصی است.NLP را می توان برای توسعه شخصی، ترس و اضطراب استفاده کرد.NLP از تکنیکهای ادراک، رفتاری و ارتباطی استفاده می کند تا مردم را برای تغییر افکار و اعمال خود آسان تر کند.

برنامه ریزی عصبی- کلامی یک روش مؤثر برای ...

- کاهش اضطراب، بیرون رفتن از ترس ها .

- ارتباط با ذهن ناخودآگاه، ایجاد تغییرات قدرتمند در زندگی ما .

- بهبود مهارت های ارتباطی، چگونگی یادگیری، نقطه انگیزه شخصی، روابط عمیق تر .

- تغییر رفتار ناخواسته، و درک چرایی رفتارها و اعتقادات .

بالاتر از همه، این یک نگرش ... کنجکاوی در مورد خودمان، دیگران و زندگی است. تمایل و توانایی سوالاتی که واقعا در پشت موقعیت ها، رفتارها، باورها و غیره اتفاق می افتد - این ذهن کنجکاو، ماهیت اصلی NLP است .

از دیگر زمینه های کاربرد برنامه ریزی عصبی- کلامی می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

مربیگری و توانمندسازی: برنامه ریزی عصبی- کلامی موثرترین ابزار برای تغییر، انگیزه و بهبود خود در هر حوزه زندگی است. برنامه ریزی عصبی – کلامی در میان مربیان کسب و کار، زندگی و مشهور و به ویژه در اروپا، استرالیا و به طور فزاینده ای در سراسر جهان محبوبیت بسیار زیادی به دست آورده است که نتایج سریع و تغییرات پایدار عمیق در مشتریان تولید می کند.

درمان: NLP مدلی برای ارائه ابزار برای افراد برای به دست آوردن کنترل بر ذهن، رفتار و احساسات خود می باشد. NLP در اصل بر اساس آثار است و توسط برخی از روانپزشکان با استعداد ترین زمان ما تایید شده است. NLP به خاطر اثربخشی آن در کمک به مردم برای مقابله با ترس و ترس ها شناخته شده است. مانند اضطراب و استرس، NLP می تواند فرآیند فکر را در پشت ترس اغلب "غیر منطقی" نشان دهد.

رهبری: NLP ابزار قدرتمندی برای جمع آوری اطلاعات، نفوذ، تضمین، درک انگیزه مردم و ویژگی های کار آنها است.

کسب و کار: NLP برای ابزارهای پیشرفته خود برای انگیزه، تضمین، ارتباطات کلامی و غیر کلامی شناخته شده است. NLP یک ابزار عالی برای درک افراد و راه های ارتباط آنها است. از لحاظ کسب و کار، یادگیری این نکات از مربی NLP به یک فرد کمک می کند که چگونه ارتباط برقرار کند و توانایی خود را برای همکاری و همکاری با همکاران، کارمندان و مدیران بهبود بخشد.

آموزش: NLP شناخته شده است به آموزش برخی از قوی ترین ابزار برای افزایش یادگیری، حفظ و یادگیری مشکلات است. NLP همچنین ابزار ارزشمندی است که در مورد آموزش و روش های تدریس طراحی شده است.

ورزش: NLP ابزاریی برای انگیزه، اعتماد به نفس و موفقیت شناخته شده است. این ابزار همچنین ابزارهایی را برای شناسایی استراتژی های (تفکر و رفتار) که ورزشکاران موفق دارند استفاده می کنند تا بتوانند به دیگران آموزش دهند.

کاهش وزن: NLP ابزارهایی برای تغییر تفکر در اطراف غذا، گرایش، خوردن عاطفی و انگیزه ارائه می دهد.

برنامه نویسی زبان شناسی تکنیک های بسیار مؤثر برای هر یک از موارد فوق است که می تواند زندگی شما را تغییر دهد.

بهداشت و سلامتی

یکی از مهم ترین ایده های NLP، این است که ذهن و بدن به هم متصل هستند. برای مثال، هنگام ورزش، افراد انرژی مثبت ذهنی و فیزیکی را تجربه خواهند کرد. با بهبود روشی که ما در مورد جهان به آن فکر می کنیم، می توانیم سلامت و رفاه بدن خود را بهبود بخشیم.

روابط

روابط مبتنی بر ارتباطات است و مشکلات اغلب بوجود می آیند زمانی که افراد ارتباط برقرار نمی کنند یا بیان نمی کنند که چگونه احساس می کنند. NLP می تواند به یک فرد کمک کند تا از ارتباط برقرار کردن بیشتر آگاه شود.درک این می تواند به مردم کمک کند که دیگران ممکن است نظرات متفاوت داشته باشند. یک نظر اشتباه نیست یا درست است با تمرین NLP، تمرینکنندگان امیدوارند که با ایجاد مهارتهای همدلی، فرد بتواند روابط قوی و طولانی مدت ایجاد کند.

توسعه شخصی

توسعه شخصی برای حذف احساسات و الگوهای منفی و افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس. NLP همچنین دارای کاربردهای فراوانی در تنظیم هدف است.برای افرادی که از ترس و محدودیت خود رنج می برند، معمولا یک پزشک NLP را می بینند. تکنیک های استفاده شده می تواند به فرد کمک کند که عادت ها و باورهای قدیمی را از بین ببرد و فرصت های جدیدی به دست آورد. NLP در افزایش اعتماد به نفس فردی با آموزش دادن به آنها در تصمیم گیری بر اساس رویاهای خود موثر است، نه از ترس.

آموزش برنامه ریزی عصبی – کلامی

مردم به دلایل ذیل برنامه ریزی عصبی – کلامی را آموزش می بینند :

دلایل شخصی

- اعتماد به نفس بیشتر

- کاهش استرس

- روابط بهبود یافته

- خلاص شدن از ترس، تعویق و محدودیت اعتقادات شوید

- یاد گیری چگونگی برخورد با افراد دشوار

- بدست آوردن استراتژی های یادگیری

- مهارت در خواندن نشانه های غیر کلامی

- افزایش آگاهی ناخودآگاه و حسی خود

- انگیزه دادن و توانمند سازی

- اصلاح رفتارهای ناخواسته خود و دیگران

دلایل حرفه ای

• یاد گیری چگونگی کمک به دیگران .

• رهبری پیشرفته و مهارت های مدیریتی

• درک رفتار / انگیزه های افراد

• تنظیم بهتر هدف و موفقیت

• مدیریت احساسات

• مهارت های حل و فصل اختلاف

• مزایای فروش و بازاریابی

اضطراب و استرس

شما این فرصت را دارید با تکمیل فرم زیر ،از یک جلسه کوچینگ رایگان مجموعه رستم حامدی استفاده کنید
لطفا موارد مورد نیاز را کامل کنید
مربیان کوچینگ
رستم حامدی
پاسخگوی شما هستند
  • نویسنده
    رستم حامدی
  • تاریخ انتشار
    سه شنبه, 11 تیر 1398
  • زمان مطالعه
    6 دقیقه

دوره آموزشی

چگونه قله ها را فتح کنیم

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ، هر هفته یک ایمیل مفید در زمینه کوچینگ دریافت کنید

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما