ان ال پی کوچینگ | Nlp Coaching - [قسمت دوم]

(1)
ان ال پی کوچینگ | Nlp Coaching - قسمت دوم

ان ال پی کوچینگ با ترکیب مهارت های کوچینگ و ان ال پی(برنامه ریزی عصبی کلامی) به مراجعین یا کوچی ها کمک می کند تا تغییرات سریعتری را در زندگی خود تجربه کنند .

ان ال پی کوچینگ هنر افزایش آگاهی مراجع با استفاده از کوچینگ و ان ال پی

ان ال پی درکوچینگ (مربیگری) بسیار موثر است ، زیرا مربیان مدل ها ، تکنیک ها و فرآیندها را دنبال می کنند که به دنبال ایجاد تغییر و کمک به مردم برای آنچه که آنها از زندگی می خواهند و به موفقیت برسند .

کوچینگ چیست؟

فدراسیون بین المللی کوچینگ ، کوچینگ را به عنوان یک رابطه مدوام که به مردم ، شرکت ها یا سازمان ها کمک می کند نتایج فوق العاده ای ایجاد کنند تعریف می کند .

کوچینگ چیست؟

مراجعین از طریق روند کوچینگ (مربیگری) عمیق تر می شوند و یادگیری، عملکرد و کیفیت زندگی آنها بهبود می یابد .

کوچینگ و ان ال پی

ان ال پی از طریق مشاهده آنچه که در ایجاد تغییر و تعالی کار می کند ، توسعه یافت .
ان ال پی درباره درک چگونگی ترسیم ، درک و استفاده از زبان ذهن برای دستیابی به نتایج بهتر است .
ان ال پی در میان کوچ ها( مربیان) بسیار محبوب است ، زیرا ابزار و تکنیک هایی را برای مربیان فراهم می آورد که از آگاهی و تغییرات بهتری برخوردار می شوند .

کارکوچ( مربی) ، توانمند کردن مردم به نگاه کردن به خارج از محدودیت های فعلی خود ، ایجاد اهداف قانع کننده برای کار و یا زندگی خود و تسهیل تغییر است .

حقیقت این است که دلایل معمولی که چرا مردم در مسیر یادگیری ان ال پی را شروع می کنند و چرا نیاز به یک مربی(کوچ) دارند، این است که آنها می خواهند نتایجشان را بهبود بخشند .
آنها می خواهند موفقیت بیشتری داشته باشند و به دنبال تحقق زندگی حرفه ای و زندگی شخصی خودشان هستند .

آنها به دنبال استراتژی های جدیدی برای بهره برداری از پتانسیل خود به طور کامل برای از بین بردن محدودیت ها برای تحقق اهداف و نتایج دلخواه خود هستند . ان ال پی یک ابزار قدرتمند است که هنگام استفاده در کوچینگ می تواند به ایجاد ارتباط قوی برای مراجع کمک کند .

ان ال پی یک ابزار قدرتمند است که هنگام استفاده در کوچینگ می تواند به ایجاد ارتباط قوی برای مراجع کمک کند .

کوچینگ و ان ال پی

با وجودی که ان ال پی 30 سال پیش توسعه یافت ، این علم همراه با کوچینگ منجر به نتایج قدرتمندی می شود .
استفاده از ان ال پی با کوچینگ به عنوان یک روش برای رشد و توسعه نه تنها منطقی است ، بلکه این دو استراتژی به طور موثر مکمل یکدیگرند .
ان ال پی به طور خاص طراحی شده که به مراجع کمک می کند تا با رفتار ، عقاید ، الگوها و افکار پایه ای خود ارتباط برقرار کند . از آنجا که مراجع از این الگوهای ناخودآگاه ، آگاه نیست ، آنها نمی توانند آن الگوها را تغییر دهند و تا آنها هدایت نشوند ، تغییری رخ نخواهد داد .
در کوچینگ( مربیگری) سنتی ، ایده ها و الگوهای سطحی ممکن است از طریق مکالمه و آگاهی تغییر کند ، اما تغییرات ممکن است اثر پایدار نداشته باشد ، زیرا وجود عواقب و باورهای قدیمی است که فرد هنوز دنبال آن است .
این نیست که مراجع تمایل به تغییر نداشته باشد ، با این حال زمانی که ابزار ان ال پی به آنها کمک نکند ، اغلب قادر به ایجاد تغییرات پایدار دراز مدت نیستند .
درست است که برخی افراد ممکن است راه هایی برای از بین بردن این الگوها ، بدون ان ال پی کشف کنند ، اما بیشتر به حمایت اضافی نیاز دارند .
مهارت های ان ال پی کوچینگ زمانی که به طور مناسب استفاده می شود ، می تواند نتایج سریع تولید کند . همچنین به طور خاص برای الگوهایی که بیشترین تاثیر را بر رفتار ما دارند ، از جمله :

 • اضطراب
 • عدم تصمیم گیری
 • اولویت های متضاد
 • انگیزه
 • تاخیر انداختن کارها و اهمال کاری
 • ترس

مربیان آموزش دیده در استفاده از ان ال پی قادر به کمک به مراجعین خود در برنامه ریزی مسیرهای مغز خود هستند تا از الگوها و عادات بد خلاص شوند .

 ان ال پی کوچینگ | Nlp Coaching

برنامه ریزی مجدد مغز ما هنوز یک مفهوم نسبتاً جدید است . به عنوان یک کوچ(مربی) ، شما با مراجع خود همکاری می کنید که به مراجع اجازه می دهد تا تغییراتی را که در زندگی شخصی و حرفه ای خود نیاز دارد را ایجاد کند .

یکی از بزرگ ترین چالش هایی که شما به عنوان یک مربی با آن مواجه هستید مراجعینی هستند که احساس می کنند گیر کرده اند .
آنها می دانند که چه چیزی در مورد زندگی خود را دوست ندارند ، اما معلوم نیست چطور تغییراتی ایجاد کنند . ابزار ان ال پی و کوچینگ به افراد کمک می کند نه تنها عادت ها و ساختارهای قدیمی را تغییر دهند ، بلکه آنها زندگی روزمره خود را به طور کامل زندگی می کنند .

5 دلیل برای این که مربیان بیشتری از ان ال پی استفاده می کنند :

آنتونی رابینز می نویسد : وقتی این ابزار (ان ال پی) را دیدم که می تواند به مردم کمک کند تغییرات را در چند دقیقه ایجاد کنند که قبلاً چند ماه یا چند سال طول می کشید ، من به عنوان کمک کننده در رسیدن آنها به اهدافشان تبدیل شدم .
کوچینگ یک حرفه بسیار پر طرفدار است نه صرفاً به دلیل این که یک مربی برای خدماتش هزینه دریافت می کند ، اما مهمتر این که چگونه او می تواند به مردم کمک می کند تا آرزوهای زندگی خود را به حرکت درآورند . پنج دلیل قانع کننده وجود دارد که چرا هر روز تعداد مربیان استفاده کننده از ان ال پی زیاد می شوند :

1-ابتدا به مغز عاطفی بروید

انسان ها اولا ً احساسی و در مرحله بعد منطقی هستند .
اغلب مردم از لحاظ منطقی آن چه را که برای خودشان بهتر است را می دانند ، اما آنها نمی توانند خودشان را به برنامه عمل برسانند ، چرا که آنها احساسات شدیدی را پشت سر گذاشته اند .
تکنیک های مدیریت عاطفی یک مربی است که ابزارهای لازم برای رهایی مراجعین از احساسات منفی قبل از برخورد با تجدید شناختی و یا برنامه ریزی برای حرکت به جلو می باشد .

2-افزایش شدت حسی

در هر ارتباطی ، در مقایسه با کلمات کلامی ، مهمترین اطلاعات ناشی از ارتباطات غیر کلامی به ویژه ، تن صدا و زبان بدن است .
مربی می تواند سوالات هوشمندانه تری را برای کشف فرآیندهای فکر ، احساسات ، ارزش ها و باورهای مراجع بپرسد و در نهایت به مشتری کمک کند تا برنامه های پیشرفت را ایجاد کند .

3-مدل سازی و تکثیر استراتژی های عالی

مدل سازی در قلب ان ال پی قرار دارد . اشکال مختلف برتری در ورزش ، فروش ، آموزش ، خلاقیت ، رهبری و نفوذ می تواند به چارچوب های عملی و یا فرآیندها شکسته شود .
سپس مدل ساز می تواند این مراحل را به راحتی تکرار کند یا آن را به دیگران آموزش دهد .
یک مربی به راحتی می تواند از مدل سازی ان ال پی برای کمک به مراجع برای بهبود گفتار عمومی ، مذاکره ، فروش ، مصاحبه ها یا حتی شروع یک کسب و کار استفاده کند .

4-با ان ال پی کوچینگ پرسش های بهتری را بپرسید

برای مدت طولانی، زبان شناسان را بسیاری از افراد با توانایی خود در انتخاب الگوهای مکالمه ای که به مفروضات مغز متصل بودند ، شگفت زده کرد .
به عنوان مثال، الگوهای زبان که به قضاوت ، تعمیم دادن و یا ناخودآگاه برای چرخاندن حقایق اشاره می کنند . بر اساس این اطلاعات ، آنها پس از آن قادر به پرسش سوالات خوب برای به چالش کشیدن این فرضیات که اغلب به افزایش خودآگاهی فرد از این مشکلات و باز کردن او برای رسیدن به امکانات جدید بود .

ان ال پی کوچینگ | Nlp Coaching

5-آمادگی ذهنی قوی را تسهیل کنید

از طریق تجسم و تمرین ذهنی علم ان ال پی ، یک مربی می تواند مراجع را به موقع برای یک رویداد مهم کمک کند .

تمرینات ذهنی به فرد کمک می کند تا مسیرهای عصبی را ایجاد کند که امکان انجام اقدامات دلخواه را ایجاد می کند.
هنگامی که جزییات تکرار می شوند آنها تقویت شده ، اعتماد به نفس و همچنین میزان موفقیت هر عملکرد را افزایش می دهد .

در قسمت سوم مقاله به تعریف ان ال پی کوچینگ خواهیم پرداخت. جهت مطالعه همراه ما باشید .

شما این فرصت را دارید با تکمیل فرم زیر ،از یک جلسه کوچینگ رایگان مجموعه رستم حامدی استفاده کنید
لطفا موارد مورد نیاز را کامل کنید
مربیان کوچینگ
رستم حامدی
پاسخگوی شما هستند
 • نویسنده
  رستم حامدی
 • تاریخ انتشار
  سه شنبه, 04 تیر 1398
 • زمان مطالعه
  7 دقیقه

دوره آموزشی

چگونه قله ها را فتح کنیم

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ، هر هفته یک ایمیل مفید در زمینه کوچینگ دریافت کنید

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما