برنامه ریزی عصبی- کلامی | NLP و استرس [قسمت سوم]

(1)
برنامه ریزی عصبی- کلامی | NLP و استرس [قسمت سوم]

 با برخی از ابزارهای عالی برنامه ریزی عصبی- کلامی شما می توانید برای مدیریت بهتر استرس خود از جمله موارد زیر استفاده کنید:

- رفرمینگ

- ساب مدالیته ها

- لنگرهای آرامش بخش

رفرمینگ

بازبینی کردن اینکه چگونه استرس را می بینید می تواند به شما در مدیریت استرس کمک زیادی کند. حقیقت این است که استرس همیشه نباید منفی باشد. باور کنید استرس می تواند دوست شما باشد، اگر یاد بگیرید که آن را به عنوان عامل انگیزشی در زندگی تان مشاهده کنید.

بدون استرس، هیچ چالشی در زندگی وجود ندارد، بنابراین گاهی اوقات تنش یا اضطراب می تواند به عنوان چیزی که باعث ایجاد انگیزه در شما برای رسیدن به اهداف جدید شود یا به بالاترین سطح خود برسد.

اگر می توانید یاد گرفتید که قدرت استرس و اضطراب را تغییر دهید یا مهار کنید، می توانید از آن به عنوان مرحله ای از زندگی خود استفاده کنید.

بدن شما اساسا برای بقاء ساخته شده است. قدیمی ترین قسمت مغز شما همیشه برای محافظت از شما تلاش می کند، اما این تمایل طبیعی برای مراقبت از ترس، ممکن است شما را در بلند مدت به عقب برگرداند.

رفرمینگ یک روش قوی برای کمک به تغییر رفتار شما است. هنگامی که یک اصلاح انجام می دهید، با آن بخش ناخودآگاه از خودتان مذاکره می کنید و تعیین می کنید که چه ثمری ثانویه است. در حیقت، استرس شما واقعا می تواند سعی کند به شما چیزی بگوید، کلید این است که فقط آن چیزی را که در ذهن است، بدانیم. اگر شما سعی می کنید و به این هدف مثبت نگاه کنید، می توانید تغییر کنید که چگونه آن را مشاهده کنید.

ساب مدالیته ها

ساب مدالیته های برنامه ریزی عصبی- کلامی به شما امکان می دهد تا تاثیر خاطرات خاصی را تغییر دهید. این کار به دو صورت انجام می شود:

1- شما می توانید یاد بگیرید که خاطرات خوب را بهتر، قوی تر و واضح تر کنید.

2- شما می توانید یاد بگیرید که خاطرات بد را ضعیف تر کنید.

ساب مدالیته های برنامه ریزی عصبی- کلامی صرفاً به اجزای فردی یک حافظه خاص یا چیزهایی مانند چگونگی بزرگ بودن آن، چگونگی رنگ، چگونگی صدای بلند و یا حتی چقدر دور از تصویر است.

با استفاده از ساب مدالیته ها می توانید خاطرات خوب را بهتر، بزرگتر، روشن تر و قدرتمند تر کنید. برعکس، شما می توانید خاطرات بد را کاهش دهید و آنها را دور بریزید، بلافاصله آنها را ضعیف تر کنید، و احساسات خود را در این روند بهبود بخشید.

لنگرهای آرامش بخش

استفاده از لنگرگاه های آرامشی یکی دیگر از تکنیک های برنامه ریزی عصبی- کلامی برای مدیریت استرس است. لنگرها ساده هستند و همه چیز مورد نیاز است که چشمان خود را بسته و به چیزی در زندگی خود فکر کنید که آرام آرام است. شما می توانید این کار را با انجام چند نفس عمیق و پاکسازی انجام دهید و تمرکز بر حافظه مثبت مانند یک روز در ساحل.

خودتان را در ذهن خود ببینید و به معنای واقعی کلمه به پیاده روی در کنار ساحل نگاه کنید، لذت بردن از احساس شن و ماسه بین انگشتان خود و خورشید در پشت. سعی کنید ببینید که آیا احساس می کنید که امواج و یا بوی هوا در دریا نیز احساس می کنید. در صورت تمایل در این وضعیت آرام باشید و زمانی که احساس می کنید که حالت آرامش و صلح به شما رسیدن، انگشت شست خود را با لمس شست و اشاره انگشتان خود برای ایجاد لنگر بفشارید .

شما این فرصت را دارید با تکمیل فرم زیر ،از یک جلسه کوچینگ رایگان مجموعه رستم حامدی استفاده کنید
لطفا موارد مورد نیاز را کامل کنید
مربیان کوچینگ
رستم حامدی
پاسخگوی شما هستند
  • نویسنده
    رستم حامدی
  • تاریخ انتشار
    چهارشنبه, 26 تیر 1398
  • زمان مطالعه
    3 دقیقه

دوره آموزشی

چگونه قله ها را فتح کنیم

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ، هر هفته یک ایمیل مفید در زمینه کوچینگ دریافت کنید

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما