برنامه ریزی عصبی- کلامی | NLP و استرس [قسمت دوم]

(1)
برنامه ریزی عصبی- کلامی | NLP و استرس [قسمت دوم]

برنامه ریزی عصبی- کلامی یک ابزار قوی می باشد که شخص را قادر می کند تا منشاء کلمات و گفتار فردی را رمزگشایی نماید. با انجام دادن این کار، مردم احساس می کنند، فکر می کنند، صحبت می کنند و بنابراین قادر به مدیریت خود و تاثیرگذاری بر دیگران هستند. برنامه ریزی عصبی- کلامی رابطه بین تفکر (ذهنی)، گفتار (زبان شناسی) و الگوهای رفتاری (رفتار) است.

برنامه ریزی عصبی- کلامی یک اصطلاح است که سه جزء تاثیرگذار را به ارمغان می آورد:

- عصب شناسی

- زبان شناسی

- برنامه ریزی

فرض اساسی برنامه ریزی عصبی- کلامی این است که کلماتی که ما استفاده می کنیم، انعکاس دهنده ادراکات ناخودآگاه ما از مشکلات ما است.

راه دیگری برای توصیف آن این است که بگوییم ما همه چیزها را با توجه به تجربیاتی که در زندگی مان داشته ایم، درک می کنیم این بر اساس این فرض است که هر یک از ما واقعیت خود را از طریق برنامه های و درک های قبلی و فعلی خود ایجاد می کنیم.

برنامه ریزی عصبی- کلامی یا NLP در اوایل دهه 1970 توسط یک زبان شناس و یک دانشمند به نام جان گریندر و ریچارد باندلر توسعه یافت.

آنها کنجکاو بودند که چرا برخی از مردم به نتایج افسانه ای دست یافتند، در حالی که دیگران تنها نتیجه نمی گرفتند. سپس جان گریندر و ریچارد باندلر مطرح کردند که مغز می تواند الگوهای و شیوه های تفکر و رفتارهای سالمتری را که می تواند اثرات مثبت ایجاد کند، یاد بگیرد. نتیجه همه این کارها به عنوان برنامه ریزی عصبی- کاملا شناخته می شود.

برنامه ریزی عصبی- کلامی در واقع مجموعه ای از تکنیک هایی است که می تواند در بسیاری از موارد از مدیریت استرس تا توسعه خود استفاده شود.

NLP بر مبنای تمرین درک چگونگی سازماندهی افکار خود است. ما همه فیلترهای منحصر به فرد داریم که از طریق آن ما جهان را بسته به تجربیاتی که در زندگی مان داشته ایم، می بینیم یکی از روشهای مدرن روان درمانی برنامه ریزی عصبی – کلامی (NLP) است. بسیاری از تکنیک های NLP می تواند به طور مستقیم به کاهش استرس و تغییرات زندگی بزرگتر کمک کنند.

به جای تمرکز بر وقایع استرس خارجی، برنامه ریزی عصبی – کلامی روی واکنش های فردی نسبت به وقایع استرس زا تمرکز می کند و راهبردهای عملی را برای افزایش ظرفیت انطباق فرد و مقابله با آن فراهم می کند.

برنامه ریزی عصبی- کلامی (NLP) می تواند به ما برای کشف و درک علل ریشه ای اضطراب، استرس و افسردگی و شناسایی تغییرات که باید انجام شود کمک می کند. این می تواند هر چیزی از برخورد با ترس و اعتقادات منفی برای حل مسائل گذشته و یا نگرانی در مورد آینده باشد.

کار با مربی NLP به شما این امکان را می دهد که واقعا به درون مسائل اساسی بروید تا بتوانید زندگیتان را به گونه ای مدیریت کنید و به جلو بروید. تکنیک های ارزشمند NLP به شما شیوه های جدید تفکر معرفی می کند که به نوبه خود باعث تعادل زندگی شما خواهد شد.

شما این فرصت را دارید با تکمیل فرم زیر ،از یک جلسه کوچینگ رایگان مجموعه رستم حامدی استفاده کنید
لطفا موارد مورد نیاز را کامل کنید
مربیان کوچینگ
رستم حامدی
پاسخگوی شما هستند
  • نویسنده
    رستم حامدی
  • تاریخ انتشار
    سه شنبه, 25 تیر 1398
  • زمان مطالعه
    3 دقیقه

دوره آموزشی

چگونه قله ها را فتح کنیم

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ، هر هفته یک ایمیل مفید در زمینه کوچینگ دریافت کنید

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما