درمان استرس به روش کوچینگ [قسمت اول]

(2)
کوچینگ و استرس [قسمت اول]

ما در دنیای شلوغ و پر ازدحامی زندگی می کنیم که در آن عوامل گوناگونی آسایش انسان ها را تحت تاثیر قرار داده است که استرس نیز یکی از آن موارد است .احساس استرس چیزی است که همه ما از زمانی به زمان دیگر آن را تجربه می کنیم.شاید یک وضعیت یا رویداد سبب استرس شود، یا شاید واکنش ما به چیزی که به ما احساس سرخوردگی می دهد. به هر دلیلی، استرس همه را تحت تاثیر قرار می دهد .

رهایی از استرس با کوچینگ استرس

استرس آن چیزی است که هنگامی که باور دارید نمی توانید به طور موثری با یک موقعیت تهدید آمیز مواجه شوید ، آن را تجربه می کنید .


آلوین تافلر درکتاب معروفش شوک آینده به این نتیجه رسیده که مردم هرگاه در معرض تغییرات زیادی در مدت زمان کوتاهی قرار می گیرند، استرس بیشتری را تجربه می کنند .

راه های زیادی برای مقابله بهتر با استرس، از جمله ایجاد انعطاف پذیری احساسی، استراحت و آرامش دادن بیشتر به روال های زندگی و گاهی اوقات نیاز به حمایت وجود دارد.

کوچینگ استرس رستم حامدی

طبق نظر HSE ، بیش از نیم میلیون نفر در انگلستان در حال حاضر از استرس مربوط به کار در سطحی هستند که معتقدند آنها را در معرض ابتلا به بیماری قرار می دهد .

محققان تخمین می زنند که 75 تا 90 درصد مراجعه ها به مراکز مراقبت پزشکی برای مشکلات و شرایطی است که به گونه ای با استرس مرتبط است. هر هفته 112 میلیون نفر به نوعی داروهایی را برای عوارض ناشی از استرس مصرف می کنند .

استرس از لحاظ کاهش بهره وری، زمان از دست رفته به دلیل عدم حضور بیمار و اختلال در کسب و کار به موضوع مهمی تبدیل شده است.

اخیرا، استرس ناشی از کارهای بیش از حد و مربیگری ناکافی، به عنوان یکی از رایج ترین دلایل پنهانی که کارکنان سازمان های ایالات متحده را ترک می کنند، اشاره شده است.

استرس چیست

مسلما استرس هنوز به اندازه کافی تعریف نشده است. روانشناسان اولیه آن را به عنوان یک واکنش فیزیولوژیک فردی (پاسخ محرک) توصیف کردند.
رویکردهای معاصر بیشتر بر ماهیت استرس تاکید می کنند،که نشان می دهد استرس به واسطه عدم تعادل بین کارمند و محیط کاری آنها ایجاد می شود .

کوچینگ استرس رستم حامدی

HSE استرس را به عنوان واکنش نامطلوب افراد به فشار بیش از حد و یا انواع دیگری از تقاضا که بر روی آنها قرار می گیرد تعریف می کند.

این روزها، ما تمایل داریم که لحظات کمتر تهدید کننده زندگی را روز به روز تجربه کنیم.
در حالی که تهدیدات ما تغییر کرده و تکامل یافته است، پاسخ مغز ما اینگونه نیست. این بدان معنی است که هورمون های استرس هنوز آزاد می شوند و ما اثرات را احساس می کنیم، حتی اگر در وضعیت زندگی و مرگ قرار نگیریم.

گروه کوچینگ رستم حامدی
اطلاعات تماس :
44366673-021
44366679-021

در حالی که سطوح استرس سالم برای شما خوب است( انرژی دادن به شما و راندن شما به سمت عمل)، سطوح ناسالم استرس می تواند بسیار به زندگی شما آسیب برساند که در زمینه هایی مانند سلامت، روابط، انگیزه، اعتماد به نفس، عملکرد کاری و موارد بسیار دیگری نیز تاثیر می گذارد.
گاهی اوقات ما به راحتی می توانیم بدانیم که چه زمانی تحت استرس قرار می گیریم، اما گاهی اوقات حتی ممکن است متوجه نشویم که ما تحت تاثیر استرس هستیم.

کوچینگ استرس رستم حامدی

این به این دلیل است که استرس می تواند به شیوه های مختلف ظاهر شود، که اغلب به ما از لحاظ جسمی و احساسی آسیب می زند.

خبر خوب این است که شما می توانید اقدامات خود را برای کاهش پتانسیل استرس ناخوشایند در زندگی انجام دهید؛ بسیاری از روش های اثبات شده علمی برای مدیریت و کاهش تاثیر استرس وجود دارد.
ویلیام جیمز می نویسد:

بزرگترین سلاح در برابر استرس توانایی ما درانتخاب یک اندیشه بیش از دیگر اندیشه ها است.

برای آشنایی بیشتر با کوچینگ استرس قسمت دوم مقاله کوچینگ و استرس را مطالعه نمایید .

شما این فرصت را دارید با تکمیل فرم زیر ،از یک جلسه کوچینگ رایگان مجموعه رستم حامدی استفاده کنید
لطفا موارد مورد نیاز را کامل کنید
مربیان کوچینگ
رستم حامدی
پاسخگوی شما هستند
  • نویسنده
    رستم حامدی
  • تاریخ انتشار
    جمعه, 21 تیر 1398
  • زمان مطالعه
    4 دقیقه

دوره آموزشی

چگونه قله ها را فتح کنیم

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ، هر هفته یک ایمیل مفید در زمینه کوچینگ دریافت کنید

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما